Galatasaray'dan Manchester maçı sonrası sert açıklama: "Saygısızlık, had bilmezlik..."

Güncelleme Tarihi:

Galatasaraydan Manchester maçı sonrası sert açıklama: Saygısızlık, had bilmezlik...
Oluşturulma Tarihi: Ekim 04, 2023 19:10

Galatasaray, Manchester dönüşü İngiltere'de resmi mercilerin davranışlarıyla ilgili sert bir açıklama yayımladı. Sarı kırmızılılardan yapılan açıklamada, "Resmi yetkililerin davranışları, yapılan saygısızlık ve had bilmezlikler, ülkemize karşı alınmış bir tavrın göstergesidir." denildi.

Haberin Devamı

Galatasaray Kulübü, UEFA Şampiyonlar Ligi'nde oynanan Manchester United maçı öncesinde ve sonrasında İngiliz mercilerin tutumu hakkında açıklama yayımladı.

Galatasaray, Manchester United maçının ardından havaalanında yaşanan sıkıntılarla ilgili açıklama yaparak İngiltere'ye tepki gösterdi.

Galatasaray'dan yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

"Dün akşam Manchester United ile oynadığımız ve kazandığımız maç sonrası Galatasaray kafilesini taşıyan uçağın dönüşü sırasında İngiliz resmi mercilerinin davranışları üzerine bu açıklamayı yapma zorunluluğu doğmuştur.

Takımımız oyuncuları, teknik heyeti ve çalışanlarına İngiltere İstanbul Başkonsolosluğu’nun vize sürecinde çıkardığı zorluklarla başlayan bu saygısızca davranışlar, takımımızın İngiltere’ye girişi sırasında da devam etmiş, dün gece itibarıyla ahlak dışı ve evrensel insan hakları değerlerine aykırı bir muamele haline dönüşmüştür.

Haberin Devamı

Dün gece geç saatlerde olan takım uçağımızın kalkışı, anlamsız derecede detaylı bagaj kontrolleriyle gereksiz yere uzatılmış, bir işkence haline getirilmek istenmiştir. Bu süreçte resmi yetkililerin davranışları, yapılan saygısızlık ve had bilmezlikler, ülkemize karşı alınmış bir tavrın göstergesidir.

Şu bilinmelidir ki; kimse Türkiye’nin gururu Galatasaray Spor Kulübü’nün oyuncularına, teknik heyetine ve yöneticilerine bu şekilde davranamaz. Bu edep yoksunu davranışların sahipleriyle sonuna kadar mücadele edeceğimizi tüm kamuoyuyla paylaşırız.

Tüm bu yaşananlardan bağımsız olarak, kulübümüzü maç öncesi ve sonrasında nazik bir şekilde ağırlayan Manchester United temsilcilerine teşekkür ederiz."

BAKMADAN GEÇME!