Galatasaray’da yeni yönetim mazbatalarını aldı

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Mayıs 29, 2024 12:09

Galatasaray Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda yeniden başkan seçilen Dursun Özbek ve tüm kurulları, düzenlenen törenle mazbatalarını aldı. Galatasaray Yönetim Kurulu'nda görev dağılımı da yapıldı.

Haberin Devamı

Galatasaray’da geçtiğimiz günlerde gerçekleşen olağan seçim genel kurul toplantısında aldığı 3 bin 343 oyla yeniden başkan seçilen Dursun Özbek, sarı-kırmızılıların 92. dönemdeki başkanı oldu.

Yeni dönemin mazbata töreni, Ali Sami Yen Spor Kompleksi RAMS Park’ta gerçekleştirildi.

Seçim divan başkanı Hikmet Koyuncuoğlu, yeni seçilen yönetim, denetim, sicil ve disiplin kurulu üyelerine mazbatalarını takdim etti.

Törende konuşan Hikmet Koyuncuoğlu, hafta sonu iki önemli sınav verdiklerini söyleyerek, "İkisinden de alnımızın akıyla çıktık. Galatasaray’ın geleneğine, kültürüne ve demokrasisine uygun bir seçim gerçekleştirdik. Pazar günü gerekeni yaptık. Galatasaraylılar olarak bundan sonra başta başkan ve tüm kurlularının yanına olduğumuzu ifade etmek isterim" diye konuştu.

Haberin Devamı

Mazbata törenin ardından Başkan Dursun Özbek ile tüm kurul üyeleri, beraber basın mensuplarına poz verdi.

GÖREV DAĞILIMI YAPILDI

Galatasaray Spor Kulübü’nün seçilmiş 92. Yönetim Kurulu’nun ilk toplantısı, Başkan Dursun Aydın Özbek’in başkanlığında Galatasaray'ın gelenekleri uyarınca Galatasaray Lisesi’ndeki Abdurrahman Şeref Salonu’nda yapıldı.

Galatasaray Spor Kulübü’nde 25 Mayıs 2024 tarihinde yapılan Olağan Seçim Genel Kurul Toplantısı neticesinde görevi devralan 92. Dönem Yönetim Kurulu'nda görev bölümü yapıldı.

Yönetim Kurulu’nun içerisindeki görev bölümü şu şekilde:

Başkan: Dursun Aydın Özbek

İkinci Başkan: Metin Öztürk

Başkan Yardımcısı: Niyazi Yelkencioğlu

Başkan Yardımcısı: Mehmet Saruhan Cibara

Genel Sekreter: Eray Yazgan

Muhasip Üye: İbrahim Hatipoğlu

Galatasaray’ın yeni yönetim, denetim, sicil ve disiplin kurulu şöyle:

- Başkan: Dursun Aydın Özbek
- Yönetim kurulu (Asil): Metin Öztürk, Niyazi Yelkencioğlu, Bora İsmail Bahçetepe, Sedat Artukoğlu, Eray Yazgan, Can Natan, Mehmet Saruhan Cıbara, Ali Yüce, İbrahim Hatipoğlu, Fatih Süleyman Demircan
- Yönetim kurulu (Yedek): Ozan Bingöl Yurtsever, Timur Kuban, Emir Aral, Tanur Lara Yılmaz, Ece Bora
- Denetim kurulu (Asil): Ömer Çirkin, Hasan Can Külahçıoğlu, Fabrizio Casaretto,
- Denetim kurulu (Yedek): Gül Rengin Günay Demir, Merve Deniz Örken, Çağatay Aras Uçkun
- Sicil kurulu (Asil): Mehmet Çağatay Altınlı, Hayri Gürkan Eliçin, Okan Güngör, Utku Çağatay Aksoy, Özcan Karamahmutoğlu, Berat Uygur, Burçin Aslan
- Sicil kurulu (Yedek): Yakup Peker, Mehmet Selim Yavuz, Osman Emre Yıldızeli,
- Disiplin kurulu (Asil): Hakkı Akil, Mithat Can Baydarol, Muharrem Remzi Tan, Mustafa İbrahim Ziyal, Aydın Önder, Ahmet Murat Canaydın, Ali Baran Öztürk
- Disiplin kurulu (Yedek): Hasan Mehmet Tirali, Nuri Bora Ebussuutoğlu, Sencer Seren, Mustafa Kaya Özgül, Günran Çalın

Haberin Devamı

Galatasaray’da yeni yönetim mazbatalarını aldı

"İnşallah sezon sonunda 5. yıldıza kavuşacağız"

Törenin ardından sarı-kırmızılı kulübün kurucusu Ali Sami Yen’in Feriköy’deki kabrine ziyaret gerçekleştirildi ve dualar edildi.

Ziyarete Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Galatasaray Divan Başkanı Aykutalp Derkan ve kurul üyeleri yer aldı.

Daha sonra da Beşiktaş Onursal Başkanı Süleyman Seba’nın kabrine gidilip, dualar okundu.

Ziyaretlerin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Başkan Özbek, önemli bir gün olduğunu belirterek, "29 Mayıs 1453’te cihan fatihi Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fetih günü. Kendisini rahmetle anıyorum. Aynı günde biz mazbatamızı aldık. İstanbul takımı olarak da bunun böyle denk gelmesi bizi çok memnun etmiştir. Mazbata töreninden sonra kurucumuz ve 1 numaralı üyemiz Ali Sami Yen Bey’in mezarını ziyaret ettik. Bundan sonra Galatasaray Lisesi’nde toplantımızı yapacağız. Süleyman Seba ağabeyimizi de her geldiğimizde ziyaret ediyoruz. Ruhu şad olsun. İki efsane futbol adamı, Türkiye’de futbolun sevilmesine, gelişmesine önderlik etmiş iki büyüğümüz, ikisine de Allah rahmet eylesin. Bundan sonra da Ali Sami Yen ve Süleyman Seba Bey’in çizdiği yolda Türk futbolunun gitmesi, yürümesi, onların neler yaptığının örnek alınmasını özellikle istiyoruz. Yeni bir sezona başlıyoruz. Bu sezon hedefimiz 5. yıldız. Arkadaşlarımla beraber 5. yıldız için savaşacağız. Sadece futbol değil, amatör şubelerde de bu sene çıtamızı daha yukarılara çıkarmak için de elimizden gelen her şeyi yapacağız. Seçimde, dünya markası olmuş kulübü yönetmek için bize teveccüh gösteren üyelere, Galatasaray’dan desteklerinin esirgemeyen büyük taraftarıma ve Galatasaray’ı seven herkese desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu sene aynı desteği devam ettirdiğimiz takdirde inşallah sezon sonunda 5. yıldıza kavuşacağız. Herkes bu sene için bayraklarını çıkarsın, gelecek sene için de bayraklarını hazırlasınlar" diye konuştu.

Haberin Devamı

Galatasaray’da yeni yönetim mazbatalarını aldı

Süleyman Seba’nın ziyaret edilmesinin hatırlatılması üzerine Özbek, "İki Türk sporuna hizmet etmiş iki büyüğümüz, onlar olmasaydı bugün Türk sporu belki bugünlerini göremeyecekti. Bizim ziyaretimiz, spora hizmet etmiş iki büyüğümüzü ziyaret edip, Fatiha okumak, onları anmak bizim spora hizmet veren kişilerin birinci görevidir. Futboldaki dostluğun oluşması herkesi memnun eder. İnşallah bu sene özellikle futboldaki gergin ortam olmaz. Adaletin, hakkaniyetin hakim olduğu lig bekliyoruz. Bütün takımları, başkanları bu şekilde davranmaya davet ediyorum" şeklinde konuştu.

BAKMADAN GEÇME!