GeriMotor Sporları Formula 1 şampiyonu Lewis Hamilton'a 'Sir' unvanı verildi!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Formula 1 şampiyonu Lewis Hamilton'a 'Sir' unvanı verildi!

Formula 1 şampiyonu Lewis Hamilton'a 'Sir' unvanı verildi!

Formula 1'de geride kalan sezonu şampiyon tamamlayarak Michael Schumacher'in 7 dünya şampiyonluğu rekoruna ortak olan Lewis Hamilton'a İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth tarafından şövalyelik unvanı verildi.

Formula 1'de 2020 sezonunu rakiplerinin büyük farkla önünde bitiren İngiliz pilot Lewis Hamilton, aynı sezonda Alman efsane Michael Schumacher'in 7 dünya şampiyonluğu rekoruna ortak olmuştu.

Schumacher'in 91 yarış kazanma rekorunu da aynı sezon içerisinde kıran ve çıtayı 95 zafere taşıyan 35 yaşındaki Hamilton, Birleşik Krallık Kraliçeci'nin Yeni Yıl Onur Listesi'nde yer alarak şövalyelik unvanı kazandı.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, pistlerdeki başarısının yanı sıra sporda ve ırkçılık karşıtı konularda gösterdiği duyarlılığı sayesinde Lewis Hamilton'a 'Sir' unvanı verildiğini duyurdu.

Lewis Hamilton, İstanbul Park'ta düzenlenen Türkiye GP'yi kazanarak şampiyonluğunu ilan etmişti.

Formula 1 şampiyonu Lewis Hamiltona Sir unvanı verildi

AKTİF KARİYERİNDE 'SIR' UNVANI ALAN İLK F1 PİLOTU

Lewis Hamilton, tarihte 'Sir' unvanı alan 4. Formula 1 pilotu olurken bu unvanı alan ikinci İngiliz ve 3. F1 şampiyonu olarak tarihe geçti. Hamilton, aktif kariyeri sırasında şövalyelik alan ilk isim oldu.

Daha önce İngiliz pilotlar Jackie Stewart ve Stirling Moss ile Avustralyalı Jack Brabham şövalyelik almıştı. Bu isimlerden Jackie Stewart ve Jack Brabham'ın Formula 1 şampiyonluğu bulunuyordu.

Formula 1 şampiyonu Lewis Hamiltona Sir unvanı verildi

Sanal Oyunlar SADECE Misli.com'da! Oyun türünü seç, tahmini yap, tutarı belirle ve hemen oyna...

False