Son dakika haberi: Eski Fenerbahçeli Adil Rami'den Macron'a: 'Resmen felaket, utanıyorum...'

Son dakika haberi: Eski Fenerbahçeli Adil Ramiden Macrona: Resmen felaket, utanıyorum...

Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe forması giyen Fransız futbolcu Adil Rami, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un son dönemde yaptığı İslam ve Türkiye karşıtı sözlerine sert bir dille cevap verdi. Rami, Fransa Cumhurbaşkanı'na, "Macron görüyorum ki bizi pisliğe itiyorsun. Tiksiniyorum" ifadeleriyle seslendi.

Haberin Devamı

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un İslam karşıtı açıklamalarına futbol camiası da sessiz kalmıyor. Geçtiğimiz günlerde Başakşehir forması giyen Demba Ba, bir açıklama yapmıştı. Geçen sezon Fenerbahçe forması giyen Adil Rami de Macron hakkında çarpıcı ifadeler kullandı.

Sosyal medya hesabından bir video paylaşan Fransız oyuncunun açıklamaları şöyle: "Tüm kalbimle söylüyorum. Bugün hiç gururlu değilim, resmen tiksindim. Hatta kalbim kırıldı. Kırıldı çünkü biliyorum ki her şeye gülemeyiz. Hele böyle bir dönemde. Ve Macron görüyorum ki bizi pisliğe itiyorsun. Kardeşim, Fransa çok kültürlülük ülkesi. Charlie'ye saldırıları desteklemiyorum ama bugün manşetlere baktığımızda, provokasyonları gördüğümde çok kırılıyorum ve utanıyorum. Çok utanıyorum, tamam sizi tanıma şansım oldu. Sorun yok, tamam Şeref Nişanı, Elysee Saray...

Haberin Devamı

 Adil Ramiden Macron'a sert sözler: Tiksiniyorum

Açıkça söylüyorum, bu benim düşüncem. Tiksiniyorum. Ben yurt dışındayım, arada bir bakıyorum ama artık susamam. Tabii ki ben Müslümanım. Tüm ibadetlerimi yerine getiremiyorum ama mükemmel bir insan olmaya çalışıyorum. Bilmelisin ki Müslümanlar mükemmelliğe yakın ama maalesef ben yapamıyorum. Bakıyorum ki en ufak bir sorunda hep Müslümanlar ön plana çıkartılıyor. Müslümanlara ön plana çıkaranlar küçücük bir azınlık, hatta azınlık bile değil, onlar deli. Macron, sen böyle şeylere izin veriyorsun. Hayır kabul etmiyorum."

 

"Sanal Oyunlar" ilk defa ve sadece Misli.com'da! Hemen oyna...

Haberle ilgili daha fazlası: