GeriFutbol Emre Belözoğlu'ndan büyük vefa!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Emre Belözoğlu'ndan büyük vefa!

Emre Belözoğlu'ndan büyük vefa!
Abone Olgoogle-news

F.Bahçe ve Milli Takım’ın tecrübeli futbolcusu Emre Belözoğlu’nun, doğup büyüdüğü Zeytinburnu Gökalp Mahallesi’ndeki Yenidoğan Güneşspor’a yaptırdığı binanın inşaatı tamamlandı. Bina kullanıma açılırken, resmi açılış salgın atlatılınca gerçekleştirilecek.

Spor Arena / Efkan BUCAK | Fenerbahçe Takım Kaptanı Emre Belözoğlu, çocukluğunun geçtiği Zeytinburnu Gökalp Mahallesi’ndeki Yenidoğan Güneşspor Kulübü için geçen yıllarda yapımını başlattığı binayı kırmızı beyazlılara teslim etti. İstanbul 2. Amatör Lig’de yer alan Yenidoğan Güneşspor aynı zamanda milli futbolcunun babası Mehmet Belözoğlu’nun da halen başkan yardımcılığını yaptığı kulüp... Bina hem kulübe hem de içinde bulunan çok amaçlı salonda mahalle halkına hizmet verecek.

İnşaatla babası ilgilendi

Aynı zamanda Emre Belözoğlu’nun akrabası da olan Yenidoğan Güneşspor Kulübü Başkanı Cengizhan Bahçekapılı, geçmiş yıllarda binanın olduğu yerde daha önce prefabrik, mütevazı bir lokalleri olduğunu belirterek, “Zeytinburnu Belediyesi’ne başvurarak burasının 30 yıllık tahsisini aldık. Emre Belözoğlu sağ olsun binamızın yapım masraflarının büyük bölümünü karşıladı. Babası Mehmet Bey de inşaat aşamasıyla yakından ilgilendi. Yönetimimiz de büyük çaba sarf etti ve inşaat tamamlandı. Şu anda binayı kısmen kullanmaya başladık. Planımız liglerin bitmesinin ardından resmi açılış yapmaktı. Ancak açılışımızı korona salgınının geçmesinden sonraki bir zaman dilimine erteledik” ifadelerini kullandı.

Emre Belözoğlundan büyük vefa

Futbola adım attığı kulüp

Emre Belözoğlu’nun Güneşspor’a yaptırdığı bina, birçok amatör kulüpte bulunmayan özelliklere sahip... Binanın bodrum katı sporcuların kondisyon ve aletli jimnastik çalışmaları için ayrılmış durumda. Giriş katında kulübün bilgi ofisiyle birlikte Gökalp Mahallesi Muhtarlığı yer almakta (Mahalle Muhtarı Celal Ertuğrul aynı zamanda Güneşspor’un ikinci başkanı). İkinci katta kulüp üyelerine yönelik modern bir lokal mevcut. Üst katlarda ise çok amaçlı salonlar bulunuyor. Bu salonlar nişan, doğum günü, panel gibi özel günlerde Zeytinburnu halkının kullanımına sunulurken kulübe de gelir elde edilmesi hedefleniyor. Emre Belözoğlu resmi olarak ilk kulübü olan Zeytinburnuspor’da lisans çıkarmadan önce Güneşspor’da idmanlara çıktı ve bir anlamda futbola bu kulüpte adım attı. Milli futbolcunun babası Mehmet Belözoğlu ise lisanslı olarak bu ekipte forma giydi.

 

Emre Belözoğlundan büyük vefa

Süper Piyango biletinizi almak için hemen buraya tıklayın!

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle