GeriFutbol Emmanuel Babayaro: Beşiktaş'a gitseydim askerlik yapacaktım
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Emmanuel Babayaro: Beşiktaş'a gitseydim askerlik yapacaktım

Emmanuel Babayaro: Beşiktaş'a gitseydim askerlik yapacaktım
Abone Olgoogle-news

Celestine Babayaro'nun ağabeyi Emmanuel Babayaro, 1996'da Beşiktaş ile yaşadığı ilginç anıyı anlattı. Babayaro, "Beşiktaş beni ancak Türk vatandaşlığına geçersem transfer edebileceğini söyledi. Sonra öğrendim ki, Türk vatandaşlığına geçersem askere de gitmek zorundaymışım" dedi.

Chelsea'nin eski futbolcusu Celestine Babayaro'nun ağabeyi Emmanuel Babayaro, Nijerya'da bir TV kanalına Beşiktaş ile ilgili anısını anlattı.

Emmanuel Babayaro şu ifadeleri kullandı:

"1996'da Atlanta Olimpiyat Oyunları'na gittim. Olimpiyat takımının kalecisiydim. Harika bir turnuva çıkardık ve altın madalya aldık. Tüm dünya orada Nijerya'yı tanıdı. Olimpiyatlar'dan sonra Beşiktaş'tan bana deneme teklifi geldi. Daniel Amokachi, Beşiktaş'taydı.

Bana Beşiktaş'ın büyük bir kulüp olduğunu söyledi. Denemelere katıldım ve her şey iyi geçti. Ancak, Türkiye'de yabancı sınırı vardı. 3 yabancıya müsaade ediyorlardı ve hakları doluydu. Bana Türk vatandaşlığına geçme teklifi yaptılar. Beni ancak bu şekilde transfer edebileceklerini söylediler.

Sonra öğrendim ki, Türk vatandaşlığına geçersem askere de gitmek zorundaymışım. Çok korktum ve vatandaşlığa geçme teklifini kabul etmedim. Silahlardan ve askerlikten hoşlanan biri değilim."

Emmanuel Babayaro: Beşiktaşa gitseydim askerlik yapacaktım

Süper Lig’in dönüşü şerefine, Misli.com’dan herkese 5 TL hediye, hemen katıl!

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle