Dursun Özbek'ten Mehmet Büyükekşi açıklaması: O açıklama yüzünden TFF seçimin tarihini değiştirmiyor

Güncelleme Tarihi:

Dursun Özbekten Mehmet Büyükekşi açıklaması: O açıklama yüzünden TFF seçimin tarihini değiştirmiyor
Oluşturulma Tarihi: Nisan 23, 2024 07:00

Kulüpler Birliği Vakfı adına dün Riva’ya giden Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, TFF Başkanı Büyükekşi’nin yanıtını açıkladı.

Haberin Devamı

Kulüpler Birliği Vakfı, 18 Temmuz olarak açıklanan Türkiye Futbol Federasyonu başkanlık seçiminin daha erkene alınmasını isterken, vakıf adına dün Riva’daki federasyon merkezine giden Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin tarihi değiştirme niyetinin olmadığını söyledi. TFF’ye yaptığı ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Özbek, Büyükekşi’nin 18 Temmuz tarihinden geri adım atmamasının nedenlerini ise şu sözlerle ifade etti:

‘İMZA TOPLAMA BİRLİĞİ BÖLER’ DEDİM

“Kulüpler Birliği’nde imza toplayarak değil de istişare ile seçimin erkene alınması olayının daha şık olacağını önerdim. İmza toplama kararının Kulüpler Birliği’ni böleceğini dile getirdim ve en son toplantımızda müzakere yapılması kararı alındı. Benden bu heyete başkanlık yapmam istendi. TFF, bize randevuyu bugün (dün) için verdi. Ancak istenmeyen bir olay yaşandı. Cumartesi günü saat 22.00 gibi Kulüpler Birliği tarafından sadece 3 takımın onayladığı bir kamuoyu duyurusu yapıldı.

Haberin Devamı

‘BU BİLDİRİ AMACINA UYGUN DEĞİL’

Amacımıza ulaşmak için yapılan bir hareket, bu bildiri ile amaçsız bir hale geldi. Çok net ifade ettiler. ‘Uzlaşma konusunda aynı sayfadaydık ama Kulüpler Birliği zehir zemberek bir bildiri yayınladı’ diyerek kısa bir görüşme yaptılar. Bu bildirinin amaca uygun olmadığını düşünüyorum. TFF, 18 Temmuz tarihini değiştirmek istemediğini bildirdi. Büyükekşi müzakere süreci varsa, hazır olduklarını ama kamuoyu duyurusunun şık olmadığını söyledi. Kulüpler Birliği’nin bundan sonra yayınlayacağı bildirileri bir mutakabat ile yapmasında fayda var.” Özbek ayrıca bildiride onay veren 3 kulüpten birinin İstanbulspor olduğunu ifade etti.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!