Cristiano Ronaldo Coca-Cola için kamera karşısına geçmiş! 'İki yüzlü' suçlaması...

Cristiano Ronaldo Coca-Cola için kamera karşısına geçmiş İki yüzlü suçlaması...

EURO 2020 heyecanının sürdüğü bu günlerde maçların dışında gündemin bir numaralı konusu Cristiano Ronaldo'nun basın toplantısında yaptığı o çıkış... Toplantı başlangıcında Coca Cola şişelerini masadan kaldırarak olay yaratan Ronaldo, aynı marka için geçmişte kamera karşısına geçmiş. Portekizli'nin bu görüntüleri çok konuşulurken sosyal medya da ikiye bölündü.

Haberin Devamı

Dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo'nun Portekiz - Macaristan maçı öncesi düzenlenen basın toplantısında sponsor firmalardan Coca-Cola'nın şişelerini masadan kaldırması gündem olurken, Portekizli yıldızın geçmişte yer aldığı reklamlar sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Ronaldo'nun marka şişelerini masadan kaldırmasıyla şirket hisseleri yüzde 1,6 gerilerken Coca Cola 4 milyar dolar değer kaybetmişti. Macaristan maçı gündeminden çok bu olayın yankıları günlerce sürdü. Yaşananların ardından Ronaldo'nun 2006 Dünya Kupası'nda rol aldığı Coca-Cola reklam filmi akıllara geldi.

SOSYAL MEDYA İKİYE BÖLÜNDÜ: İKİ YÜZLÜ

Çin'de yayınlanan reklamda markanın yüzü olan Cristiano Ronaldo, sosyal medyada bir grup tarafından iki yüzlülükle suçlandı. Ronaldo destekçileri ise reklamın gençlik döneminde çekildiğine vurgu yaparak 36 yaşındaki süper yıldızın üst düzey performansını ön plana çıkarıyor.

Avustralyalı YouTube yayıncısı Jake Buckley, "Cristiano Ronaldo kolayı sevmiyormuş öyle mi? Herhalde para ödemeyi bıraktılar" şeklinde bir çıkış yaptı.

Haberin Devamı

2013'TE KIZARMIŞ TAVUK ZİNCİRİ REKLAMINDA ROL ALDI

 Cristiano Ronaldo 2013 yılında ise kızarmış tavuk zinciri reklamında oynamıştı. Bunun öncesinde ise çocuklarını cips yiyip kola içerken yakalamaktan dolayı mutsuz olduğunu ifade etmişti.

ROONEY: RONALDO KİLO ALMAK İÇİN HAMBURGER YERDİ

United'ın efsane isimlerinden Wayne Rooney de Portekizli takım arkadaşının kilo almak için fazla sayıda hamburger tükettiğine dikkat çekmişti.

Ronaldo'nun Manchester United'tan takım arkadaşı Wayne Rooney de Portekizli yıldızın kilo almak için Big Mac hamburgerleri yediğini söylemişti.

SU İÇİLMESİNİ ÖNERDİ

Ronaldo, basın toplantısında masada önünde duran Coca Cola şişelerini kalmış yerine su koymuştu. Ünlü futbolcu hatta pet şişedeki suyu havaya kaldırarak 'Su' demişti. Bu sözleriyle gündeme oturan Portekizli futbolcu daha önceden de sağlıklı beslenme ile ilgili söylemleriyle dikkat çekmişti.

Cristiano Ronaldo Coca-Cola için kamera karşısına geçmiş İki yüzlü suçlaması...

AKIMA KATILAN SON İSİM LOCATELLI

Cristiano Ronaldo, basın toplantısındaki tepkisi sonrası Fransa Milli Takımı'nın Müslüman futbolcusu Paul Pogba da masadaki alkollü içecek şişesini kamera önünden çekmişti. Son olarak İtalyan futbolcu Manuel Locatelli de benzer bir harekete imza attı. İtalya'nın İsviçre'yi 3-0 yendiği maçta attığı iki golle yıldızlaşan Locatelli, basın toplantısında önünde yer alan kola şişelerini kenara aldı ve önüne su şişesini koydu.