SON DAKİKA | Fatih Terim: Real'e yenilseniz kim ne diyecek?

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Real Madrid maçı öncesi, "Kaybettiğimiz takdirde Şampiyonlar Ligi değil, artık UEFA tarafına bakacağız" dedi.

Haberin Devamı

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, UEFA Şampiyonlar Ligi Real Madrid maçı öncesi açıklamalarda bulundu. Maçın önemine dikkat çeken Terim, "Kaybettiğimiz takdirde Şampiyonlar Ligi değil, artık UEFA tarafına bakacağız. Bakmak zorundayız.Tablo böyle. Biz teknik adamlar, dışarıdaki söylemlerle içerideki eylemlerin beraber gitmesini isteriz. Real Madrid'in sahaya sürdüğü 11'in dışında en az onlar kadar güçlü bir 11 daha var" dedi.

"Galatasaray, felsefesi atak olan bir takım"
Korkmadan oynayıp, Real Madrid'e golü atmaları gerektiğini söyleyen deneyimli teknik adam, "Galatasaray belki de gol atamadığı için eleştirilebilir. Galatasaray her zaman en fazla gol atmaya çalışmış, pozisyon üretmeye çalışmış, felsefesi atak olan bir takım. 1 buçuk dakikada bulduğumuz 3 net pozisyondan birini değerlendirseydik, farklı bir oyun olacaktı. Üzgünüz tabii. Puan kaybettiğimiz ve benim çok kafama takmadığım istatistikler için. Gol atmamız lazım. Real Madrid ile oynamak tabii ki kolay değil ama biz dünyanın her yerinde her takımla oynadık. Korkmadan oynamalıyız, kaybettiğimizde sorumluluk bize. Ben oyuncularımdan korkusuz olmalarını istiyorum. Burada Real Madrid'e yenilseniz kim ne diyecek? Yenerseniz olay yani" şeklinde konuştu.

"Takımın son halinden memnunum"
Yarınki maç için kadronun sorulması üzerine Teri, "Yuto Nagatomo başta olmak üzere bazı sıkıntılarımız var o yüzden net konuşmak istemiyorum. Şener kullanabileceğimiz bir oyuncuydu. Yuto ve bir oyuncumuzun daha sıkıntısı var. Hep beraber oynayacağız, son takımın halinden tavrından memnunum. Tüm oyunculara ihtiyacımız var. 1-2 oyuncuya henüz karar vermedim. Her teknik adamın bir tavrı, tarzı, karakteri ve reaksiyonu var. O yüzden bir başkası yerine karar veremem. Ben sert tepki gösteririm, başkası oralı olmaz. Başkası idare etme yöntemine gidebilir. Ama ben genel olarak yönetmeyi tercih ederim" açıklamasında bulundu.

Andone:“Savunma yapmaya değil, her zaman kazanmak için sahaya çıkıyoruz”

Haberin Devamı

Real Madrid’in iyi bir takım olduğunu bildiklerini belirten Andone, “Real Madrid iyi bir takım. Her zaman dünyanın en iyi takımlarından birisi. Ronaldo olsun ya da olmasın. Aynı seviyeyi yakalamaya devam ediyorlar. Cristiano gol atıyordu ancak, Real Madrid de aynı şekilde devam ediyor. Karşımızda ciddi bir rakip var. Bu sadece benim değil, herkesin görüşü. Çok önemli hücum oyuncuları var ve geçtiğimiz sezon çok fazla gol attılar. Buna dikkat etmemiz gerekiyor. Bu oyuncularda Real Madrid’de oynuyorlarsa bu seviyeye gelmeyi hak etmişler demektir. Bunu dikkate almamız gerekiyor” şeklide konuştu.

Haberin Devamı

“Real Madrid  takım seviyesinde hiçbir zaman düşüş yaşamadı”
Cristiano Ronaldo sonrasında Real Madrid’in düşüş yaşayıp, yaşamadığı sorulan Florin Andone, “Real Madrid’e saygı göstermemiz gerekiyor. Dünyanın en iyi takımlarından birisi olduklarını söylemiştim. Bu takım seviyesinde hiçbir zaman düşüş yaşamadı. Cristiano Ronaldo’nun ardından seviye biraz düşmüş gibi gözükse de hala çok kuvvetli oyuncuları var. Gole kolay ulaşan oyuncuları var. Kendi taraftarları önünde oynayacaklar. Biz bu müsabakayı final maçıymış gibi çıkacağız. Korkmadan çıkacağız. Cesur oynayacağız. Kulübümüzün imajını en iyi şekilde temsil edeceğiz” şeklinde konuştu.

“Savunma yapmaya değil, her zaman kazanmak için sahaya çıkıyoruz"
Her zaman kazanmak için sahaya çıktıklarını belirten tecrübeli golcü, “Biz buranın dünyanın en iyi ve en zor stadyumlardan bir tanesi olduğunu biliyoruz. Bunu ve karşımızdaki takımın güçlü olduğunu bilerek geliyoruz. Tabii ki bunu göz ardı etmemek gerekiyor. Biz pozitif, iyimser olup kendimize güvenmeliyiz. Savunma yapmaya değil, her zaman kazanmak için sahaya çıkıyoruz. Kendimize güvenmemiz, güvenli bir şekilde sahaya çıkmamız yarın ki maçta bize çok güzel sonuçlar getirebilir. Kolay demiyorum, zor bir maç olacağını biliyorum. Yılın son maçıymış gibi aynı hırs ve hevesle çıkacağız” diye konuştu.

Haberin Devamı

“Yarın daha fazla efor sarf etmemiz gerekiyor"
İstanbul’da oynanan maçtan daha fazla efor sarf etmeleri gerektiğini altını çizen Andone, “İlk maçı dikkate alacaksak, hislerim farklıydı. İlk maçta biz 2-3 tane net fırsat yakaladık ve değerlendiremedik. Maçtan sonra bunları söylemek kolay ama çok farklı bitebilirdi o maç. Yine söylüyorum Madrid’in gücünü biliyoruz. Yarın daha fazla koşma, daha fazla efor sarf etmememiz gerekiyor. İstanbul’da oynanan maçtan daha farklı bir maç olmasını bekliyorum” ifadelerini kullandı.