Çağdaş Bodrum, Basketbol Süper Ligi'nin kapısında

Güncelleme Tarihi:

Çağdaş Bodrum, Basketbol Süper Liginin kapısında
Oluşturulma Tarihi: Mayıs 04, 2023 12:22

Misli.com Türkiye Basketbol Ligi’ndeki (TBL) ilk yılında aylardır zirveden inmeyen Çağdaş Bodrum Spor’un şampiyon olarak ilçeyi yeni sezonda ilk kez Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi’nde temsil etmek için önünde yalnız 3 engel kaldı.

Haberin Devamı

Ligde son 3 haftaya 27 maçta 24 galibiyetle en yakın takipçisi Yılyak Samsunspor’un 2 galibiyet önünde giren Bodrum ekibi, rakibi 3’te 3 yapsa bile 2 galibiyet alması durumunda Süper Lig’e çıkacak.

Samsunspor, yarın Sigortam.net deplasmanında oynayacağı maçı kaybederse Çağdaş Bodrum, pazar günü Depomaxx Haremspor’u evinde yendiği takdirde şampiyonluğu matematiksel olarak garantileyecek.

Ligde üst üste 11 galibiyet alan, kurulduğu günden beri hem 2’nci Lig hem de TBL’de evinde oynadığı tüm maçları kazanan Çağdaş Bodrum, Bodrum Spor Salonu’nda pazar saat 14.00’teki maça Süper Lig’in kapısını aralamak için çıkacak.

Mucize olmazsa Süper lig için gün sayan Bodrum ekibi kalan 3 maçın 2’sini bileğinin hiç bükülmediği evinde oynamanın avantajına da sahip olacak.

Haberin Devamı

Bu sezon ikinci yarıda Çağdaş Bodrum’un dümenine geçen Türk basketbolunun eski yıldızlarından Ender Arslan, takımıyla çıktığı 10 maçı da kazanmıştı.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!