Bayburt Özel İdare Spor - Bodrumspor maçında büyük olaylar! Hakemler ısınmaya dahi çıkamadı (Bodrumspor 2. Lig Play-Off finaline yükseldi)

Güncelleme Tarihi:

Oluşturulma Tarihi: Mayıs 24, 2022 17:29

Bayburt Özel İdare Spor ile Bodrumspor A.Ş arasında oynanacak olan yarı final rövanş müsabakası öncesi olaylar çıktı. İlk maçtaki gerginliğin devam ettiği Bayburt'taki karşılaşma öncesinde olaylar ısınma esnasında başladı. Hakemler ısınma için sahaya dahi çıkamadı. Gecikmeli başlayan maçta Deplasmandaki mücadeleyi 3 bir kez daha Bodrumspor kazandı ve Play-Off finaline yükseldi.

Haberin Devamı

Bayburt Özel İdare Spor ile Bodrumspor A.Ş arasında oynanan yarı final rövanş müsabakası öncesi sahada ısınan konuk takım oyuncularıyla An Zentrum Bayburt Özel İdare Spor oyuncuları arasındaki gerginlik tribünlere de sıçradı.

Tansiyonun yükseldiği eşleşmede karşılaşma öncesi ısınan Bodrumspor oyuncularyla An Zentrum Bayburt Özel İdare Spor oyuncuları arasında gerginlik yaşandı.

Yaşanan gerginlik tribünlere de sıçrarken sahaya yabancı maddeler atıldı. Maçın hakemleri ısınmaya çıkamadı.

Karşılaşma 30 dakikalık gecikmenin ardından başlayabildi.

Bayburt Özel İdare Spor - Bodrumspor maçında büyük olaylar Hakemler ısınmaya dahi çıkamadı (Bodrumspor 2. Lig Play-Off finaline yükseldi)İLK MAÇ 3-1 BODRUM'UN ÜSTÜNLÜĞÜ İLE SONUÇLANDI

2. Lig’de devam eden Playoff maçlarında Bodrumspor, yarı final ilk maçında Bayburt Özel İdarespor’un sahasında 3-1 yenerken bugünkü rövanş maçı öncesinde avantajlı skoru elde ettmişti.

Haberin Devamı

Deplasmandaki mücadelede ilk maçta olduğu gibi 3 gol bulan Bodrumspor bu kez sahada 3-0 galip ayrıldı ve Play-Off finaline yükseldi.

Bodrumspor'a galibiyeti getiren goller Celal, Burhan Eşer ve Berk Ünsal'dan geldi. Bodrumspor, Tarsus-Karacabey maçının galibiyle finalde karşılaşacak.

Final maçının galibi Pendikspor ve Sakaryaspor'un ardından TFF 1. Lig'e yükselecek.

Bayburt Özel İdare Spor - Bodrumspor maçında büyük olaylar Hakemler ısınmaya dahi çıkamadı (Bodrumspor 2. Lig Play-Off finaline yükseldi)

BAYBURT TARAFTARININ KOREOGRAFİSİ ÇOK KONUŞULDU

Mücadelede tribünleri dolduran Bayburtspor taraftarının hazırladığı koreografi de sosyal medyanın en çok konuştuğu konu oldu.

TAKIMIN KALDIĞI OTELE SALDIRI

Bayburtspor taraftarı TFF 2'nci Lig Play-Off yarı final maçı için Bayburt’a giden Bodrumspor kafilesinin kaldığı otele saldırdı. Otel önünde toplanan kalalabalık grup, küfürlü tezahüratlar yaparak otele havai fişek ve maytap attı. 

BODRUMSPOR YAZILI AÇIKLAMA YAPMIŞTI: 

Bodrumspor, maçtan sonra Bayburt Temsilcisinin 2. Başkanı Muhammet Karaoğlu’nun yaptığı açıklama ve çağrı sonrası yazılı açıklama yapmıştı.

Haberin Devamı

Karaoğlu, Bayburt taraftar gruplarını maça davet ederken, Bayburt esnafına da dükkanları kapatın çağrısında bulunmuştu

Bodrumspor kulübü bu tehlikeye dikkat çekerek bugün yazılı açıklama yapmıştı ve şunları ifade ettiler:

"Bodrumspor profesyonel futbol takımımız, 20 Mayıs 2022 Cuma günü saat 16.00’da oynadığı An Zentrum Bayburt Özel İdarespor 2. Lig Kırmızı Grup yarı final ilk müsabakasını 3-1 kazanmıştır.

Türkiye’mizin dünyaya açılan pencerelerinden, turizmimizin pırlantası, ülkemizin kültür zenginliğinin aynası Bodrum, yönetimi, taraftarı, halkı ve emniyet mensuplarıyla son derece misafirperver bir tutumla konuklarını ağırlamış, takımımız da aynı centilmenlikle saha içindeki mücadelesini vermiştir. Hatta bu misafirperverlik TFF yetkilileri tarafından da takdirle karşılanmıştır.

Haberin Devamı

Müsabakanın önemi nedeniyle maç içerisinde oyuncular arasında gerginlik yaşansa da, her maçta olabilecek bu davranışlar karşılaşma hakeminin otoritesi ve disiplin uygulamalarıyla sorunsuz tamamlanmıştır.

Ancak üzülerek belirtmek isteriz ki; müsabaka sonrası Bayburt temsilcisinin bazı yöneticileri tarafından bizlerin hayretle karşıladığı yalan beyanlar ve iftira kabul edilebilecek ifadeler sosyal medyada yer almıştır.

Dikkat edilirse; açıklamalarda fedakarca görev yapan ve karşılaşmanın sağlıklı bir şekilde sona erme çabası içerisinde olan emniyet mensupları, özel güvenlik ve kulüp personelimizin verdiği emekle sezon başından bu yana her takıma centilmence tavrıyla takdir edilen taraftarımızın örnek tutumu göz ardı edilmiştir. Konu; futbolun birleştirici gücünden uzaklaştırılmış, siyaseti alet etmeye kadar vardırılmıştır.

Haberin Devamı

Her siyasi görüşten taraftarımızın yer aldığı tribünlerimizi iftirayla karalayarak kendi taraftarlarını tahrik etmek ve iç sahada oynayacakları ikinci maç için nefret ortamı oluşturmak gayretleri içerisinde olanların açıklamalarını en basit tabiriyle bir futbolsever olarak dehşetle izledik.

Sahada alınan 3-1’lik yenilginin faturasını kesecek yer bulamayanların, yalan, iftira, kin, nefret ve intikam duygularıyla siyaseti alet ettiği açıklamaları yapanları ispata çağırıyoruz. Hatta bir adım daha ileri gidip, "Bize göre hayali olan" bu kişilere karşı hukuksal mücadeleyi birlikte vermeye davet ediyoruz.

Maç sonunda kendi taraftarını Bayburt’ta oynanacak maç için ısrarla davet eden bu yöneticinin takındığı intikam tavrı bir spor adamına yakışmayan ifadelerdir.

Haberin Devamı

Şimdiden Emniyet Genel Müdürlüğü’müzü, Türkiye Futbol Federasyonu’nu ve konu ile ilgili kim varsa uyarıyoruz. Bu yalan ve iftira dolu açıklamalar sonrası meydana gelebilecek her olaydan ilgili yönetici sorumludur.

3-1’lik galibiyet almış bir taraftarın sevinç gösterisi yapmak yerine iddia edilen davranışlar içinde bulunması hayatın olağan akışına bile aykırıdır. Zira bu müsabakada iddia edilen, hatta bu iddiaları akıllara bile getirebilecek benzeri hiç bir olayın yaşanmadığı gibi müsabakada görevliler tarafından maç sonrası yapılan incelemelerden de tespit edilmiştir.

Taraftarını tahrik etmek için bu yalanları söyleyen, tur atlamak için tüm çareyi saha dışında arayan bu sayın yöneticinin, kendilerini stat otoparkında nasıl karşıladığımızı, protokol tribününe kadar nasıl eşlik ettiğimizi, müsabaka bitiminde de nasıl aynı şekilde aracına kadar uğurladığımızı anlatmasını da beklerdik.

Ancak biz biliyoruz ki, en başta Bayburtlu futbolseverler olmak üzere aklıselim insanlar bir futbol müsabakasını kendilerine göre siyasete alet etme gayreti içinde olanlara, mağduriyet yaratma çabasındakilere, kendilerini kışkırtmaya, intikam duygularını körüklemeye çalışanlara fırsat vermeyecek, Karadeniz insanının emin olduğumuz gerçek misafirperverlik duyguları ile takımımızı konuk edeceğine inancımız sonsuzdur.

Futbolda kazanmak kadar kaybetmenin olduğunu biz biliyoruz. Ama tüm bunların saha içinde kalması gerektiğinin de farkındayız.

Bodrumspor ve Bayburtspor camiaları ile değerli futbol kamuoyuna saygıyla duyururuz"