Babel, en çok kazanan Hollandalı

Babel, en çok kazanan Hollandalı

Galatasaray'ın yeni transferi Türk futbol tarihine geçecek.

Haberin Devamı

Galatasaray’dan 2 milyon Euro imza parası ve 3 yılda toplam 7.5 milyon Euro garanti ücret alacak olan tecrübeli futbolcu, daha önce forma giydiği Kasımpaşa ve Beşiktaş’tan elde ettiği gelirler de hesaba katılınca, ‘Türkiye’de en çok para kazanan Hollandalı futbolcu’ unvanını alacak.

DAHA önce Kasımpaşa ve Beşiktaş formaları giyen Ryan Babel’in Türkiye’deki üçüncü durağı Galatasaray oldu. 2 milyon Euro imza parası ve yıllık 2.5 milyon Euro karşılığında 3 yıllık sözleşme imzalayan Hollandalı futbolcu, mukavelesini tamamlaması halinde sarı kırmızılı kulüpten toplam 9.5 milyon Euro olacak. Kasımpaşa ve Beşiktaş’tan aldığı ücretler de eklenince Hollandalı futbolcunun Türk kulüplerinden kazandığı para 18.3 milyon Euro’yu bulacak. Bu rakam da Babel’i, Türkiye’de en çok kazanan Hollandalı futbolcu yapacak.

SNEIJDER iKiNCi SIRADA

Haberin Devamı

Babel’i, 16.8 milyon Euro ile 2013-2017 yıllarında Galatasaray forması giyen Wesley Sneijder takip ediyor. 2015-18 yılları arasında Fenerbahçe’de oynayan Robin van Persie de sarı lacivertli kulüpten 3 yılda 13.8 milyon Euro aldı.

Babel, en çok kazanan Hollandalı

misli.com iOS ve Android uygulamasını indirmek için buraya tıklayınız!

Efsane basketbolcu Kobe Bryant'ın Galatasaray'a ziyaretini hatırlayalım...

Haberle ilgili daha fazlası: