Ankaragücü-Beşiktaş maçında kırmızı kart iptal edildi! Sahaya muşta atıldı, kulüpten resmi açıklama...

Güncelleme Tarihi:

Ankaragücü-Beşiktaş maçında kırmızı kart iptal edildi Sahaya muşta atıldı, kulüpten resmi açıklama...
Oluşturulma Tarihi: Ocak 18, 2023 19:26

Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda oynanan Ankaragücü-Beşiktaş maçında gergin anlar yaşanırken sahaya muşta atılması dikkat çekti. Siyah-beyazlı kulüpten maç sonu resmi açıklama yapıldı.

Haberin Devamı

MKE Ankaragücü ile Beşiktaş arasındaki maçının ikinci yarısında gergin anlar yaşandı.

Jackson Muleka ile Atakan Çankaya arasındaki mücadelenin ardından iki oyuncu, topsuz alanda tartışmaya devam etti ve gerginliğin ardından Muleka'ya kırmızı kart çıktı.

SAHAYA MUŞTA ATILDI

Bu kart üzerine gerginlikler yaşandı. İki takım oyuncuları arasındaki tartışmanın ardından Gedson Fernandes, elinde muştayla göründü.

Fernandes, tribünlerden atılan muştayı teknik direktör Şenol Güneş'e verdi.

İPTAL KARARI

VAR'dan gelen uyarı üzerine pozisyonu yeniden izleyen hakem Sarper Barış Saka, Muleka'nın kırmızı kartını iptal edip sarı kart verdi

BEŞİKTAŞ'TAN AÇIKLAMA

Beşiktaş Kulübü'nin, yaşananların ardından internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Ziraat Türkiye Kupası'nda oynadığımız MKE Ankaragücü karşılaşmasında ne yazık ki futbolda şiddete bir kez daha tanık olduk. 4 Eylül 2022'de yapılan müsabakada sahaya girerek futbolcularımıza ve maçın hakemine yönelik saldırı gerçekleştiren Ankaragücülü bir holiganın neden olduğu skandalın üzerinden çok geçmemişken yine bir Ankaragücü maçında tribünlerden sahaya direkt olarak futbolcularımızı yaralamaya yönelik bir muşta atıldı.

Haberin Devamı

Sahaya giren şahsın, olaydan sonra adeta kahramanlaştırıldığı bir ortamın, bugün yaşananlara zemin hazırladığına, üç maymunu oynayanlar dışında tüm kamuoyunun şahit olduğuna inanıyoruz.

Sporda şiddetin önlenmesi için ortaya konan çabalara rağmen cezaların caydırıcılıktan uzak olduğunu bir kez daha vurguluyor ve futbolumuzun tüm unsurlarına bu şiddete birlikte son vermek adına çağrıda bulunuyoruz.

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!