GeriFutbol Ali Koç'tan kritik kumpas açıklaması!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  14
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ali Koç'tan kritik kumpas açıklaması!

Ali Koç'tan kritik kumpas açıklaması!
Abone Olgoogle-news

Fenerbahçe Başkan Adayı Ali Koç, Bodrum Büyük Buluşması'nda konuştu. Kendisine kumpas yapıldığını ifade eden Koç, "Benim ciddi ciddi FETÖ yapılanması içinde olduğumu ve bu kanalı kullanarak siyasete gireceğimi anlatıyorlar. 101 kişi hakkımda BİMER'e suç duyurusunda bulunmuş" açıklamasını yaptı.

Ali Koç'un konuşmasından satırbaşları şu şekilde:

Ali Koç başkan Fenerbahçe şampiyon diye bağırıyorsunuz ama önce başkan olalım. Esas hak eden kişi, bu tezahüratın sahibi Ali Şen'e teşekkür ediyorum. Hak edelim ondan sonra... 

Bizim arzumuz 20 Nisan'da beraber olmaktı ama olamadık, çünkü 1 gün öncesinde kupa maçı vardı.  İçimizden gelmedi bundan sonra konuşmak. Bugün sözümüzü tutmanın keyfini yaşıyorum. 2-3 gündür size çok şey anlatacağım var, Bodrum'u seyredin, dinleyin demiştim.

Bu yolun ne kadar dikenli olduğunu bugün size anlatmaya çalışacağım. Sizin her şeyi şeffaflığıyla bilmenin hakkınız olduğunu düşünüyorum. 

Basketbol takımımızı tebrik etmek istiyorum. Bize büyük gurur yaşatıyorlar. 3 üst üste final. Büyük başarı. 15 sayı geride olsak bile bu maçı kazanabiliriz diyebiliyoruz. İnşallah eşsiz hocamızın liderliğinde daha çok uzun yıllar bu başarıları keyifleri tadarız. Bugün Avrupa'da 1 numaralı basketbol kulübü Fenerbahçe. Bunun için yönetimimizi, Doğuş Grubu'nu, Ülker Grubu'nu ve tüm emeği geçenleri kutlamak istiyorum.

SİZE İÇİMİ DÖKMEYE İHTİYACIM VAR

Avrupa'yı özledik. Avrupa'da anılmayı özledik. Dostu düşmanından daha fazla, halkın takımı Fenerbahçe'yi özledik

Gönül ister ki futboldaki şampiyonluğu da konuşsaydık. Umarım önümüzdeki sezon olur. Bugün geldiğimiz noktada maalesef bir rakibimizin 2 şampiyonluğun gerisine düştük. Kesinlikle bunu kabul edemeyiz, kanıksayamayız. En kısa sürede şampiyonluk sayılarını eşitleyip rakiplerimizi geçmek zorundayız.

1 hafta sonra pazar akşamı inşallah iyi bir örnek seçimle, Fenerbahçe Kulübü bir seçim dönemini daha bitirmiş olacak. Ocak ayından itibaren neler yağmak istediğimizi anlatmaya başladık. Projelerimizi anlatmaya başladık, anlattıklarımız küçümsendi ve sonra kendileri tarafından proje olarak sunulmaya başlandı. 

Altyapıdan, pilot takımdan bahsediliyor. Bunların iyi şeyler olduğunu gördük. Bugün size içimi dökmeye ihtiyacım var. Bu süreçte neler yaşıyoruz, neler yaşadık, neler yaşayacağız bilin diye.

Mali bağımsızlığımız tehlikede. İnanılmaz bir borç stoğu taşıyoruz. Sürekli faiz ödüyoruz, gelirlerimiz azalıyor. Buna mukabil başkanımız da diyor ki, "Sıkıntı yok, bunu karşılayacak gücümüz var."... Belki de biz yanlış biliyoruz. O yüzden çıkalım televizyona diyoruz. Bizim birinci önceliğimiz mali sorunları adreslemek. Göreve geldiğimizde Fenerbahçe Kulübü'nde belki şimdiye kadar hiç yapılmamış bir sermaye koymayı düşünüyoruz. Yeni sponsorluklara dair çalışmamız var.

Öyle bir hava yaratılıyor ki sanki ben Fenerbahçe hisselerini satın alacağım. Hayır. Fenerbahçe hisselerinin sahibi Fenerbahçe derneğidir. Fenerbahçe hiçbir sermaye grubu altında olmayacaktır. Malezya hakkında bir açıklama yapmış ama satır aralarında bana da gönderme var. 

Bizim hayalimiz mevcut futbol anlayışımızı baştan aşağıya değiştirmek. Bizi en çok etkileyen unsur başarılı kulüplerin futbol anlayışı, futbol lisanı var. Altyapıdan a takıma kadar herkes aynı lisanı konuşuyor. Biz de diyoruz ki Fenerbahçe Kulübü rasyonel davranmalı ve günü kurtarma politikasından kurtulmalı.

Akademi sistemi. Havuz kaynağımızdan, öz kaynağımızdan sporcu yetiştirmek zorundayız. 74 milyonluk bir nüfustan çıkan futbolcu sayısına bakın, 3 milyonluk Türk nüfustan Almanya'nın çıkardığı futbolculara bakın. Bizim neyimiz eksik, Ajax yapıyor, Dortmund yapıyor, yanı başımızda Altınordu yapıyor. Fenerbahçe'nin neyi eksik? Vizyon eksik, sabır eksik. Biz de bunları yapabiliriz.

Ne oldu da bugün 20 bin kişiye karşı oynuyoruz. Bizim en önemli projemiz, olumsuz eleştirilerden ders alan camiasının eleştirilerden kendisini daha iyi yapacak bir Fenerbahçe olmak. Her eleştireni ötekileştirirsek ne demokrasinin gerçeklerini yaşatamayız.

Öğrencilerimizin en büyük sorunu kombine alamamak. Kale arkası tribünlerinden birini kısa vadede, orta vadede de basketbol salonunda öğrencilerimize özel bir tribün yapalım. Burada maliyetin yarısını sponsor karşılayacak. 

EN BÜYÜK PROJEM KÜFÜRSÜZ STAT

Biz örnek kulüp olacağız. Bugün Türkiyemizi anlaştıran o kadar unsur var ki. Futbol sporun başında gelmemeli. Sporun büyük iyi niyetlerini yansıtmak zorundayız. Bizim en büyük hayalimiz küfürsüz stat. Biz örnek olacağız. Görün, diğer kulüpler bizi takip edecek. Bu fitili biz ateşleyeceğiz. Saygı görmek istiyorsak saygı göstermeliyiz. Sevilmek için önce sevmeliyiz.

Şimdi kalbime dokunan konulara geldik.

 Ocak ayında bu yola çıktığımızda divanda dedim ki, kazanmak için her şeyin mübah olmadığı, demokrasinin ön planda tutulduğu, kazananın da kaybedenin de birbirini kucakladığı bir seçim olsun dedim. Bunu yaparken de tango için iki kişi gerekir dedim. Yaşadıklarımızın bazılarını bilseniz, sen deli misin bu işlerle uğraşıyorsun dersiniz. En moralimizin düşük olduğu sırada, saldırıya uğradığımızda, siz bizim moralimiz oldunuz. Bizi karalamaya çalıştılar, tişörtlerden para kazanıyorlar diyorlar. İnanan insanlar alıyorlar o tişörtü. Kimsenin kafasına sıkılmıyor alın diye.

Ben bir daha aday olayım veya olmayayım bu yaşananlar bir daha yaşanmayacak ...Bugün bize Faruk Ilgaz Tesisleri kapalı. Dediler başkan burada siyaset istemiyor; ama gördük ki siyasetin dik alası orada yapıyor. Beni hiçbir televizyonda göremezsiniz ama bazı televizyonda Ali Koç'u karalayanları görürsünüz. Tesisler eşit mesafede olmalı, medyası da... 

Galatasaray da bugün seçim yapıyor. 4 adaya da kulübün bütün üye bilgileri verildi. Sadece seçim amaçlı olmak üzere üyelere bilgilerinizi iletebilirsiniz, bunun dışında bir işlem yapılırsa hukuki işlem yapılır diye üye bilgileri adaylara verildi. Galatasaray'ı tebrik ederim demokrasi değerlerini üst düzeyde tuttuğu için. 

Fenerbahçe için 3 Temmuz tarihinin en kara günleridir. Allah hiçbir rakibimize böyle bir şey göstermesin. Allah korusun. Tekrar biz böyle bir şeyle karşılaşırsak bu camianın her ferdi o günkü reaksiyonu gösterecektir. Başkanımız yine böyle bir şeyle karşı karşıya kalırsa ilk ben olacağım yanında. Ancak, burada çelişkiler var. 30 Mayıs 2015 yılında mahkeme kararını bekliyorum dedi, mahkeme beraat kararı verdi. 20 Ekim'de Yargıtay kararı dedi. Fenerbahçe'nin 2012'den sonra yaşadığı olumsuzluğu sadece 3 Temmuz'a bağlayamayız. 

Gelelim iddialara iftiralara. Bizim dinimizdeki en büyük günah iftiradır. Ben isterdim ki bu bir seçim kampanyası olsun, herkes projelerini anlatsın, iki aday da niye ben seçilmeliyim diye birbirlerini ifade etsin. Televizyona çıksın, beraber veya tercihen ayrı... Bu bir karalama kampanyasına döndü. Ben de dedim ki bıçak kemiğe dayandı. Diğer taraf 3 Temmuz dışında projelerini işlemiyor, neden Ali Koç aday onu anlatıyor kapalı kapılar arkasında. 

Para vermedi dediler. 3 Temmuz'dan itibaren kim kulübümüze ne koymuş açalım defterleri. Defterleri açalım ve herkes bilsin. 2014'te başkanımızla aramız açıldı. Yeniden yargılanma sırasında buraya katılanlara teşekkür mektubu yolladık. Ona çok sinirlendi ve hakarete dayalı şeyler söyledi. 

Bugün elime bir dosya geldi, dağıtıyorlarmış. Benim başkan adayı olacağım konuşuluyor. Ayıptır. Ben bundan çok rahatsızım. Bazı medya kanalları bunu işlemeye başladılar. Bu sefer 2024 dediler. Başkanlık seçilecekse, liderliğinizle yapacağınız projelerle... Böyle komplo teorileri Fenerbahçe'ye yakışmıyor.

OBRADOVİÇ'LE ÇALIŞMAYACAĞIMI ONA SÖYLEMİŞLER

Ben Samandıra'yı, Şükrü Saracoğlu'nu satacakmışım. İhanet kelimesi çok ağır bir kelimedir. Ben çalışması çok zor bir insanmışım, o yüzden Obradoviç ile çalışmayacağımı kendisine söylemişler. 

"BENİM FETÖ YAPILANMASINDA BAŞKAN OLACAĞIMI ANLATIYORLAR"

Geçenlerde bana bir kumpas kuruluyor dedim. Bana bir şey gelirse başıma siz mesulsünüz dedim. Bu ciddi bir iş. Bugün ülkemizde en büyük suç FETÖ, FETÖ'cü olmak. Divanda 3 Temmuz'da korktu kaçtı diyorlar. Ocak ayı sonunda benim hakkımda suç duyurusunda bulunulmuş. Bana geldiğinde deli saçması dedim. 101 gerçek kişi sizi BİMER'e şikayet ediyorsa bu çocuk oyuncağı değil. Ülkemizde Genelkurmay Başkanı'na terörist denildi hapse konuldu. Önemli değil demiştim, sonra baktım ki başkanımız ve başkanımızın konuştuğu insanlar anlatıyor. Benim ciddi ciddi FETÖ yapılanması içinde olduğumu ve bu kanalı kullanarak siyasete gireceğimi anlatıyorlar. Bana kapalı zarfta bir kurye geldi. Vefa beye gösterdim gözlerine inanamadı. Başkanımıza iletti ve söyledi. Hala 101 kişinin ismini verin deniyor. 

Örgüt beni 13 Aralık 2008-2 Ocak 2009 tarihinde 1936 görüşmemi kayıt altına almış. Uluslararası uyuşturucu ve tarihi eser kaçakçılığı şüphesi ile dinlenmişim. Mağduriyet yaratıyorsun dendi, ben gücümü sizden alıyorum. Vefa başkana da gösterdim. Bunu bilmek sizin hakkınız. Soruyorum başkanıma, "Sizce ben FETÖ'cümüyüm, değil miyim", "Sizce ben en kötü günlerimde ayakta dimdik durarak elimden gelen her türlü maddi manevi desteği verdim mi vermedim mi? Ben FETÖ'cümüyüm? FETÖ'cü isem neden beni yönetime davet ettiniz. Sizi hiç tanımamışım. Siz de beni hiç tanımamışsınız. 

Ben başkan olsam gençlerin önünü açarım, ağabeylik yaparım. 'Aday olacaklar erkek gibi çıksın' dedi. Ben de çıktım aday oldum. 3 Temmuz yaklaşıyor. Hep birlikte bu noktaya geldik. Yaptığınız şeyler için ne kadar teşekkür etsek azdır. Bizim kampanyasın en önemli tarafı imza. Başkanımız da imza verdi onu çerçeveleteceğim. İmza kampanyası değişim ve dönüşüm isteyenler için sembolik bir şey. Bu imza kampanyası bugüne kadar 10 bine yakın kişi üye bilgilerini bize verdiler. Müthiş bir iş. Onların kemik oyu varsa bu da bizim kemik oyumuz. İmza toplamak niye önemli? Bu kitlesel bir hareket. Bir başkan gelecek, ertesi gün her şey düzelecek. Böyle bir şey yok. bunu hep beraber başaracağız. Bunu başlattık imza kampanyasıyla. Kime oy verirseniz verin 3 Haziran'da oyunuzu verin. 2 Haziran'da o kadar önemli. Her şeyin mubah olduğu ortamda orada neler olur bilmiyorum. İnşallah istemediğimiz sürprizlerle karşılaşmayız. 

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle