Açılış vuruşu Paralimpik tenisçi Büşra Ün'den!

Açılış vuruşu Paralimpik tenisçi Büşra Ünden

Türkiye’de çim kortta düzenlenen ilk ATP turnuvası olma özelliğini taşıyan Antalya Open bu yıl Türk Hava Yolları’nın isim sponsorluğunda yoluna devam ediyor. ‘Turkish Airlines Antalya Open’ 24-30 Haziran tarihlerinde 28 ana tablo, 32 eleme ve 16’sı çiftler de olmak üzere dünyanın en başarılı tenisçilerini Antalya Belek’te Kaya Palazzo Resort çim kortlarında bir araya getirecek.

Haberin Devamı

Turkish Airlines Antalya Open turnuvasının başlangıç vuruşu , 22 Haziran Cuma günü saat 10.30’ da Perge’de gerçekleştirilecek. Paralimpik tenisçimiz Büşra Ün ve turnuvada ana tabloda mücadele edecek Sırp tenisçi Dusan Lajovic’in karşılaşacağı gösteri maçı bu yıl Antalya’da Perge yılı olması nedeniyle ayrı bir önem taşıyor. Antalya’da Aksu sınırları içerisinde yer alan Perge Antik kenti, 2018 Yılının Tarihsel Miras Teması oldu.

Perge Antik Kenti, Antalya’nın 16 km doğusunda, Aksu Beldesi’nin sınırları içerisinde yer alan Pamfilya Bölgesine başkentlik yapmış antik bir kenttir. Perge Antik Kenti, UNESCO Dünya Miras Listesi’ne önerilmektedir.

Açılış vuruşu Paralimpik tenisçi Büşra Ünden

Haberin Devamı

BÜŞRA ÜN KİMDİR?
Büşra Fatma Ün: Paralimpik Oyunları'nda tekerlekli sandalye tenisine katılan ilk Türk kadın tenisçidir.

Kendi kaleminden hayat hikayesi şöyle:

19 Mayıs 1994 doğumluyum. Ailem 6,5 aylık iken ayaklarımı hissetmediğimi fark etmiş. Hastanede yapılan tetkikler sonucunda vücudumun sağ batında kötü huylu tümör (nöroblastoma) olduğu tespit edilmiş. 1,5 yıllık kemoterapi tedavisi ve 2 ameliyat sonrasında tümör yok edilmiş. Ancak tedavi sürecinde tümörün sinirlerime vermiş olduğu hasardan dolayı paraplegic durumdayım... Tekerlekli sandalye ile yaşamımı sürdürüyorum. Buca Anadolu Lisesi 4. Sınıf öğrencisiyim. 2009 Şubat ayından beri tenis oynuyorum. Bayanlar ve junior kategorisinde Türkiye şampiyonuyum. 2010' da Bulgaristan'da yapılan Balkan Şampiyonası' nda da 1. oldum. Dünya sıralamasında ise 18 yaş altı kızlarda 3. sıradayım. Hedefim; Dünya Şampiyonluğu... Belki çok uzun zaman alacak, yıllardır oynayan profesyoneller var. Ancak azimle herşeyin üstesinden gelebileceğime inanıyorum.

Haberle ilgili daha fazlası: