GeriDiğer 2020 Olimpiyatları için koronavirüs tehdidi! Açıklama...
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

2020 Olimpiyatları için koronavirüs tehdidi! Açıklama...

2020 Olimpiyatları için koronavirüs tehdidi! Açıklama...

Uluslararası Olimpiyat Komitesi üyelerinden Dick Pound, "Koronavirüs kontrol altına alınmazsa Tokyo 2020 ile ilgili kesin bir karar vereceğiz" dedi.

IOC'nin en uzun süreli üyesi Dick Pound: "2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları, 24 Temmuz ve 9 Ağustos'ta düzenlenecek. 2 ay öncesine kadar koronavirüs kontrol altına alınamazsa kesin bir karar vereceğiz. Öncelikle, güvenliği düşünmek zorundayız." diye konuştu.

ABD basınına konuşan Pound, koronavirüs nedeniyle yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirterek, karar vermek için önlerinde üç aylık bir zamanın olduğunu kaydetti.

1978 yılından bu yana IOC üyeliğini sürdüren Pound, mayıs ayı sonuna kadar bir karar verilmesi gerektiğini ifade ederek, "Bu aşamada göstergeler her şeyin planlandığı gibi gideceğini gösteriyor. Spora odaklanın ve IOC'nin sizi bir salgın bölgesine göndermeyeceğine emin olun." şeklinde görüş belirtti.

Japonya'nın başkenti Tokyo'da 24 Temmuz-9 Ağustos tarihlerinde düzenlenecek 2020 Tokyo Olimpiyatları için daha önce kırmızı alarm verilmişti.

2020 Olimpiyatları için koronavirüs tehdidi Açıklama...

 

False