Şota: Ne istiyorlar bu şehirden!

Şota: Ne istiyorlar bu şehirden

Trabzonspor Teknik Direktörü Arveladze, 2-1 kaybettikleri Torku Konyaspor maçı sonrası hakemlere yüklende: "Ne istiyorlar bu şehirden, bu takımdan çözemedim. Daha o kadar iyi olmadık ya korkmasınlar, ne oldu ya. Daha var ya. Hemen mi temizleyecekler yani."

Haberin Devamı

Trabzonspor Teknik Direktörü Şota Arveladze, "Ne istiyorlar bu şehirden, bu takımdan çözemedim. Daha o kadar iyi olmadık ya korkmasınlar, ne oldu ya. Daha var ya. Hemen mi temizleyecekler yani" dedi.

Arveladze, 2-1 kaybettikleri Torku Konyaspor maçının ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, maçın hakemi Süleyman Abay'ın yönetimine ilişkin olarak, "Bunu yaşamak istemedim. Başkalarını suçlamak benim işim değil aslında. İçim rahat değil. Son 3 maç, Osmanlıspor maçına geçin hadi. İyi gidişatı, iyi görüntüyü, iyi oyunu geliyor bir hakem görmüyor, istediği tarafa oyunu taşıyor, durduruyor, oynatmıyor. Hakem görmeyebilir, diyelim görmedi 23 santimi" diye konuştu.

Şota: Ne istiyorlar bu şehirden
SÜLEYMAN HURMA: SÜLEYMAN ABAY BU İŞİ YAPAMIYOR


"CÜNEYT ÇAKIR DA GALATASARAY MAÇINDA AYNISINI YAPTI"
Galatasaray maçının hakemi Cüneyt Çakır'ın da aynısını yaptığını savunan Arveladze, şöyle devam etti:
"Cüneyt Çakır da oynatmadı bizi burada. Oyunu durdurdu. Bu hakem geldi, bir defa uyar kaleciyi, bir oyuncu uyar bir defa.15. dakikada yapmaya başladılar aynısını. 'Uyardım' diyor. 80 metreden uyarıyor. Ofsaytı görmüyor, çizgide hakem görmüyor, orta hakem görmüyor, arkası görmüyor. Penaltı görmüyor. Çıksınlar gelsin anlatsınlar o zaman. 72. dakikaya kadar kaleye gelmeyen bir rakibimiz vardı. Tam baskıyı kurduk pozisyona girdik, 150 tane orta attık. Direkten dönen top var. Hemen buldu bizi. Nereden buluyorlar, ne istiyorlar bu şehirden, bu takımdan çözemedim. Daha o kadar iyi olmadık ya korkmasınlar, ne oldu ya. Daha var ya. Hemen mi temizleyecekler yani."

Şota: Ne istiyorlar bu şehirden
TRABZON'A GÜLMEK HARAM!

Şota Arveladze, "Hakem hataları sizi yıldırıyor mu?" şeklindeki soruyu yanıtlarken de, "Taşıyor bizi bir yere. Konsantre olalım, işimize bakalım. Burası gergin bir yer. Kolay mı? 'Seyirci arkamızda olsun' diyoruz tersi oluyor. Ceza yiyoruz" diye konuştu.

Şota: Ne istiyorlar bu şehirden

"BİZ Mİ BIRAKACAĞIZ, BİZ Mİ ÖLECEĞİZ"
Arveladze, takım üzerinde baskı olup olmadığıyla ilgili bir soruyu yanıtlarken de şu ifadeleri kullandı:
"Oyuncu okuyor oyunu sonuçta. Köşede tam orta atacağız, durduruyor oyunu. Sarı kartı sonra da verebilirsin. Bir orta atsın, oyun dursun sonra ver. Onu onlar da okuyor. Gerginlik hakeme, seyirciye oluyor. Sonra top kaptırıyorsun dönüyor herkes sana. Öyle bir oyun burada. Nefes alamıyoruz ki. Çok iyi baskı yapan, kontrol eden, 1-2 frikik veren bir takım vardı. Olmayan bir şey olduysa insanlar bunu da duyuyorlar. Bir adaletsizlik var. Kesinlikle bizi mi buluyor? 6 kişinin gözü görmez mi? En iyi hakem geliyor o da görmüyor? Ters çalsın ne olur. Kayseri'de görmedi mesela iki penaltı. Gör bari ne olacak. Zaten olmayan penaltıyı biz atamıyoruz. İstemiyoruz galiba, Allah büyük onu görüyor. Bedava bir şey vermez bize. 150 tane orta attık, girdik gol attık. Maçtan önce de belliydi. Bu ismi duyduk, 'ha tamam' dedik. Birisini bulacak. Ya Konya'yı ya bizi. Doğal bir oyun olmuyor, birisini mahvedecekler. Şimdi çıksın özür dilesin. Girer girmez bunu gördük. 10 senedir bu işi yapıyorsunuz. Girer girmez de erken görün ya, biz mi bırakacağız yani. Biz mi öleceğiz?"
Şota: Ne istiyorlar bu şehirden

"2 HAFTA ÖNCE LİDER OLACAKTIK, ŞİMDİ OLACAĞIMIZ YERE BAK!"
Şota Arveladze, hakem hatalarıyla ilgili olarak ise şunları söyledi:

"Bu iş hangi tarafa gidiyor. O kadar zor ki. 7'nci haftadayız. 2 hafta önce lider olacaktık. Olacağımız yere bak. Bu kadar dengesiz. Bir yere hata bulmaya çalışıyoruz. Nerede olduğunu görüyoruz. 72. dakikaya kadar gelemeyen bir rakip, iyi organize, saygı gösteriyorum. Bir hakem oyunu okuyamaz mı? Cüneyt Çakır geldi istediği yere faul verdi, istediği yerde oyunu durdurdu. İstediği yere baskıdan havasını aldırdı, çaldırdı. Bu geldi aynısını yapıyor. 5. dakikada başladı zaten, 'oyunu çalıyorlar, bir uyarın, söyleyin' dedik. 'Uyardık' diyor. Nerede uyardığını görmedik. Sonra sarı, kırmızı kartları dağıtıyor. 23 santimi hadi görmedin, oyunu 10 dakika çaldığını görmedin mi? Yattığını görmedin mi? Kaç defa kontra atağı kesti, bir hakem görmez mi top kime dönüyor diye. İlk kural bu hakem 'top kime döndü' diye bir bakacak sonra karar verecek."

Haberin Devamı

Şota: Ne istiyorlar bu şehirden
MAÇ BİTTİ TRABZON KARIŞTI!

"Hakemi bırakalım, kendi işimizi konuşalım" diyen Arveladze, "Trabzonspor 3'de 3 yaparken burada hocası bir sorumluluk alacak. Kim olursa olsun. Seviliyorsan daha fazla sorumluluk alacaksın. Trabzonspor öyle kulüp değil 3'de 3 mağlubiyet alsın. Bu gerçeği konuşuruz. Maçtan sonrası kolay değil. Kimse bu kulübün geleceğiyle oynayamaz" şeklinde konuştu.

Haberle ilgili daha fazlası: