Sistem değişti çak geldi

Güncelleme Tarihi:

Sistem değişti çak geldi
Oluşturulma Tarihi: Mart 07, 2016 23:25

Fenerbahçe’nin oyun planı son 2 maçta Hollandalı yıldıza göre tasarlandı...

Haberin Devamı

F.BAHÇE’de Van Persie’nin oyundan çıktıktan sonra Pereira’ya yönelmesi ve onunla tokalaşması Akhisar maçındaki galibiyet kadar konuşuldu. Sarı lacivertliler maçı kazanırken perde arkasında, çözülen bu krizin de büyük bir etkisi vardı. Krizin çözülme süreci sonrası Pereira’nın Van Persie ile ilgili bir dokunuşu belki de tüm havayı değiştirdi.
Perde arkasında yatan bu gerçeği sizler için araştırdık... Öncelikle ikili, birbirlerine büyük saygı duyduklarını karşılıklı olarak dile getirdi.

İNCE TAKTİKSEL HESAPLAR YAPTI
PORTEKİZLİ ile RvP arasında erimeye başlayan buzlar, Pereira’nın birkaç dokunuşuyla tamamen kaybolacaktı. Vitor Pereira’nın en büyük sıkıntısı Van Persie oynarken prese en uçta başlayamamaktı. Ancak krizin çözülmesinin ardından Pereira bu presi orta alanda başlatmaya karar verdi. İlk olarak Beşiktaş maçında bunu yaparken Van Persie tehdidi nedeniyle rakip bekler ve 2 stoperin oyuna giremeyeceğini hesap edip, başarılı da oldu.

Haberin Devamı

“GÖZLERİM KAPANIYOR, İYİ DEĞİLİM”
PEREIRA orta alanda, Volkan ve Alper’i tercih edip o bölgede sayısal üstünlüğü artırdı. Takım RvP’ye göre tasarlandı. Bu durum Nani’yi vazgeçilmez olmaktan çıkarırken, Volkan ile Alper’in eforlarıyla takım şahlandı. Volkan Şen öyle bir efor sarf etti ki, Akhisar maçı sonrası, “Gözlerim kapanıyor, iyi hissetmiyorum” deyip koridorda başını duvara yasladı. Volkan, serum verilince kendine geldi.

Haberle ilgili daha fazlası: