Sinyor Kenan’ın peşinde

Sinyor Kenan’ın peşinde

Motosiklet yarışı tutkunlarının vazgeçilmez markası Ducati’nin sahibi Gabriele del Torchio, Kenan Sofuoğlu hayranı çıktı. Torchio, “Sofuoğlu yakın takibe aldığımız bir yetenek” dedi.

HÜRRİYET’e konuşan Ducati’nin sahibi Gabriele del Torchio, “Pistlerde Japon motosikletleriyle kıyasıya bir mücadele veriyoruz. Dünyanın en iyi sürücüsü olarak tanımlanan Valentino Rossi’yi de ekibimize bu sezon başında kattık. Kenan Sofuoğlu da üzerinde durduğumuz, yakın takibe aldığımız bir yetenek. Bir gün Rossi ile birlikte renklerimizi temsil ederken görürseniz şaşmayın” dedi.

Sofuoğlu çok şanssız
/images/100/0x0/55eb208ff018fbb8f8aceca4


Ünlü Türk motosikletçinin, iki kardeşini kaybetmesinin kendisini çok üzdüğünü belirten Del Torchio, “Kenan çok duyarlı, çalışkan, ciddi ve profesyonel bir sporcu. Ne var ki Moto2’de de büyük şansızlıklar yaşamakta. Kazanabileceği, kürsüye çıkabileceği yarışlarda safdışı kaldı.

Rossi de övgüler yağdırıyor

Puanlama sıralamasında kesinlikle hak ettiği yerde değil. Ama eninde sonunda bu şanssızlığı yenecektir. Biz Ducati olarak gelecekte olası sporcularımızdan biri olarak kendisini yakından izliyoruz. Zaten Valentino Rossi de Kenan Sofuoğlu için güzel sözler sarf ediyor. Bu bile Kenan’ın Ducati tarafından ilgilenilmesinin bir kanıtıdır” şeklinde konuştu.
Haberle ilgili daha fazlası: