GeriFutbol Sinan Bolat milli davet bekliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Sinan Bolat milli davet bekliyor

Sinan Bolat milli davet bekliyor
refid:11736222 ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Belçika Birinci Futbol Ligi'nde, 2008-2009 sezonunu şampiyon tamamlayan Standart Liege'de, takımının Türk kalecisi Sinan Bolat, özellikle Türkiye, İngiltere ve Almanya'daki üst düzey kulüplerden teklif aldığını söyledi.

Kayserili olan Sinan, amacının şu anki takımında 1-2 sezon daha devam etmek olduğunu vurgulayarak, “Türkiye, Almanya ve İngiltere'den büyük takımlardan teklifler geldi. Amacım Standart Liege'de 1-2 sezon devam etmek ve kendimi göstermek. Daha sonra her teklife açığım” dedi.

Standart Liege'den ancak çok iyi ve çok ciddi bir teklif gelmesi durumunda ayrılabileceğini anlatan Türk kaleci, “Türkiye'de, başta Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'da oynamak isterim. Büyük takımlara giderim. İnglitere'den, Manchester United ve Arsenal'dan teklifler aldım” diye konuştu.

BELÇİKA'DA ŞAMPİYONLUK YAŞAYAN 3. TÜRK

20 yaşında Belçika futbol tarihinde Birinci Lig'de bir takımla, Engin Verel ve Serhat Akın'dan sonra şampiyon olan 3. Türk oyuncu olduğunu ifade eden Sinan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Şampiyonluk çok güzel bir duygu. Belçika'nın en büyük takımında oynamak benim için bir şereftir. Standart Liege Avrupa'nın en iyi takımlarından biri. Geçen sene ve bu yıl olmak üzere üst üste şampiyon olduk. 6 yaşında Racing Genk takımında futbola başladım. Geçen sezona kadar Racing Genk'te oynadım. Genk ile sözleşmem sona erdi. Standart Liege ısrarla beni istedi. Genk bana çok baskı yaptı. Hatta araba konusunda gereksiz sorun çıkardılar. Devre arasında Standart Liege'e geldim ve yaklaşık 15 maç oynadım.”

Sinan Bolat, gelecek sezon Avrupa Şampiyonlar Ligi gruplarına doğrudan katılacaklarını hatırlatarak, “Yüzde 99 Standart Liege'de kalacağım. Bu yaşta, Avrupa Şampiyonlar Ligi'nde oynamak benim için çok önemli. İnşallah grubumuzda iyi takımlar olur” dedi.

TÜRKİYE'Yİ TERCİH ETTİ

Futbola, önce oyuncu olarak başladığını ve bir tesadüf sonucu kaleye geçtiğine dikkati çeken başarılı Türk kaleci, şöyle konuştu: “15 Yaş Altı Belçika Milli Takımı'nda başladım ve 19 Yaş Altı takımına kadar kaleyi korudum. 19 yaşında iken Belçika (A) Milli Takımı'na almak istediler ama kabul etmedim. Türkiye Ümit Milli Takımı'nda iki maç oynadım. Son kararım Türk Milli Takımı'dır. Umut ederim ki en yakın zamanda milli takıma çağırırlar. Fatih hocam inşalah beni en yakın zamanda çağırır ve milli formayı seve seve giyerim.”

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle