GeriSpor Simdi onlar gözde
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Simdi onlar gözde

NBA'de yeni yıldızlar doğuyor. Allen Iverson, Kobe Bryant, Shareef Abdur-Rahim, Tim Duncan, Keith Van Horn, Kevin Garnett, Jason Kidd, Brevin Knigt tecrübeli ağabeyleri arasında yükselen yeni değerler.

NBA'de lokavt yüzünden gecikmeli başlayan sezon tüm hızıyla sürüyor, bazı takımlar düşüş yaşarken, devler ligi yeni yıldızlar kazanıyor. Chicago Bulls gibi son yıllara damgasını vuran bir takım, büyük yıldızı Michael Jordan'ın vedası, Scottie Pippen, Dennis Rodman gibi ünlülerinin de gitmesiyle tam bir çöküş yaşayıp, Merkez Grubu'nda dibe demirledi. Orlando Magic, Miami Heat, Utah Jazz, San Antonio Spurs, Portland Trail Blazers, LA Lakers, Indiana Pacers, Atlanta Hawks gibi takımlar ise gruplarında fırtına gibi esiyor.

YÜKSELEN DEĞERLER

NBA'in bir çok tecrübeli yıldızı da bu unvanlarını şimdi Allen Iverson, Shareef Abdur-Rahim, Tim Duncan, Keith Van Horn, Kobe Bryant, Kevin Garnett, Jason Kidd, Brevin Knigt gibi yeni genç isimlere bırakıyor. Hele Philadelpiha'lı bir guard Allen Iverson var ki, her maçta attığı basketlerle takımının ateşleyicisi. Iverson, 30 maçta 823 sayı ve 27.4'lük ortalama ile istatistiklerde 1 numara. Yine başarılı bir guard Kobe Bryant, 20.7'lik sayı ortalaması ile 26.1 ortalama ile oynayan Shaquille O'Neal'den sonraki Lakers'ın en skorer ismi ve takımını sırtlayanların başında geliyor.

TAKIMLARINI SIRTLIYORLAR

23.6 sayı ortalaması ile oynayan Shareef Abdur-Rahim Vancouver, 21.8 ortalamalı Tim Duncan San Antonio, 20.8 ortalamalı Keith Van Horn New Jersey'in performanslarıyla alkışlanan isimleri. 20.7 sayı ve 10.7 ribaund ortalaması ile oynayan Kevin Garnett Minnesota'nın göze batan yıldızı. 10.9'luk asist ortalaması ile oynayan Jason Kidd Phoenix'in başarılarında pay sahibi olurken, Brevin Knight da Cleveland'da adından söz ettiren diğer genç yıldız. Ve bu gençler, Houston'lu Charles Barkley, Utah'lı Karl Malone, Seattle'lı Gary Payton ve eski günlerini arayan Lakers'lı Dennis Rodman, Houston'lu Scottie Pippen gibi tecrübeli ağabeyleri arasında yükselen yeni değerler.False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle