GeriFutbol Şike Davası'nda tüm sanıklar için beraat istendi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  231
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şike Davası'nda tüm sanıklar için beraat istendi

Şike Davası'nda tüm sanıklar için beraat istendi
refid:30235631-spot ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

Yenilenen Şike Davası'nda savcı, mahkemeye verdiği mütalaasında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve diğer sanıkların 'şike yapmak ve örgüt kurmak' suçlarından beraatlerini istedi.

Yenilenen Şike Davası'nın 5. duruşması İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülüyor.

Savcı, mahkemeye verdiği mütalaasında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve diğer sanıklar Olgun Peker, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Abdullah Başak, Ahmet Çelebi ve Selim Kımıl'ın "suç örgütü kurmak" ve şike" suçlarından beraatlerini istedi.

Duruşmada halen avukatlar savcı mütalaasına karşı beyanlarını veriyor. Karar 9 Ekim Cuma günü yapılacak bir sonraki duruşmada açıklanacak.

İŞTE SAVCININ MAHKEMEYE VERDİĞİ MÜTALAA

Şike Davasında tüm sanıklar için beraat istendi

TRABZONSPOR'UN AVUKATI: SAVCI YANLIŞ YAPTI
Duruşmada Trabzonspor'u temsil eden avukat, savcı mütalaasından sonra, "Yeniden yargılama kararı yanlıştı. Savcı da bugün beraat isteyerek yanlışa devam etmek istemektedir. Mahkemenin hukukun üstünlüğüne uyan bir karar vereceğine inanıyoruz. Bu mahkeme delillerin sahte olduğuna hükmetmedi. Deliller sarihtir, açıktır. Bu davanın ilk savcı ve hakimleri nerede deniliyor sürekli. Savcı ve hakimler bu soruşturmadan ötürü görevden alınmadı. Daha 2005'te "Şampiyonlukların sahada kazanılmadığını öğrendik" diyen bir zihniyet bugün şike yoktur diyor" dedi.

Bucaspor'un avukatı, eski hükmün korunmasını isterken, Türkiye Futbol Federasyonu'nun avukatı, "Mütalaayı aldık, gerekirse beyanda bulunuruz" dedi.

AZİZ YILDIRIM'IN AVUKATI: MÜTALAAYA AYNEN KATILIYORUZ
Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın avukatı Köksal Bayraktar, duruşmada yaptığı konuşmada, "Aziz Bey'in avukatı olarak müşterek beyanımızı sunuyoruz. Mütalaaya aynen katılıyoruz. Aziz Yıldırım'ın beraatini istiyoruz" dedi.

İLHAN EKŞİOĞLU'NUN AVUKATI: BU DAVALARI AÇANLAR NEREDELER?"
İlhan Ekşioğlu'nun avukatı Ersan Şen, "Mütalaaya aynen katılıyorum. Bu dava, hukuka aykırılıkların tespiti açısından bir semboldür. Telefon dinlemelerinin hepsi hukuka aykırıdır. Ekşioğlu aleyhinde zerre somut bir delil yoktur. Suç örgütü kurmamış, yöneticiliğini yapmamıştır. Bu işler doğruysa bu davaları açanlar neredeler? UEFA deniliyor... İsviçre savcılığı Sepp Blatter ve Michel Platini hakkınds rüşvet soruşturma açtı. Şimdi biz bu adamlara mı itibar edeceğiz."" diye konuştu.

OLGUN PEKER HAKKINDA GİRESUNSPOR OLAYLARI İÇİN CEZA İSTENDİ
Savcı mütalaasında Olgun Peker için Giresunspor olaylarından ötürü ceza istedi. Peker'in avukatı ise detaylı savunma vermek için süre istedi.

NE OLMUŞTU?
3 Temmuz 2011'de başlayan soruşturma sonrasında şike iddiaları üzerine dava açılmıştı. Dava sürecinde 1 yıl cezaevinde kalan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, 'şike yapmak ve örgüt kurmak' suçundan 6 yıl 3 ay ceza almıştı. Cezanın onanmasının ardından Aziz Yıldırım ile birlikte 6 sanık 6526 sayılı Terörle Mücadele Kanunu'nda yapılan değişikliği gerekçe gösterip yeniden yargılanma ve infazının ertelenmesini talep etmişti.

Talebi haklı bulunan Aziz Yıldırım, Olgun Peker, İlhan Yüksel Ekşioğlu, Abdullah Başak, Ahmet Çelebi ve Selim Kımıl, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesinde yeniden hakim karşısına çıktı. Öte yandan yine Yargıtay'ın bozma kararının ardından, Sivasspor Kulübü Başkanı Mecnun Otyakmaz, eski Beşiktaşlı yönetici Serdar Adalı, Fenerbahçeli yönetici Şekip Mosturoğlu'nun da aralarında bulunduğu 31 sanığın yargılandığı dava da bu davayla birleştirildi.

Şike Davasında tüm sanıklar için beraat istendi LUTFİ ARIBOĞAN ŞİKE DAVASI'NIN 4. DURUŞMASINDA İLK KEZ KONUŞTU

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle