ADANA HABERLERİ

Seyhan Belediyesi’nden Bayırbucak Türkmenleri’ne Yardım Eli

IHA
19.01.2016 - 11:04 |Son Güncelleme :

SEYHAN BELEDİYE MECLİSİ’NDE OYBİRLİĞİ İLE KARARLAŞTIRILAN BAYIRBUCAK TÜRKMENLERİ’NE İNSANİ YARDIM MALZEMELERİ ÖZEL BİR TIRLA BÖLGEYE GÖNDERİLDİ.

IHA

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Nerede bir mağduriyet varsa oraya yardım eli uzatıyoruz” dedi. Seyhan Belediye Meclisi’nde oybirliği ile kararlaştırılan Bayırbucak Türkmenleri’ne insani yardım malzemeleri özel bir Tır ile bölgeye gönderildi.
Seyhan Belediye Meclisi’nde grubu bulunan siyasi parti temsilcilerinden Devlet Korkutan ve Ali Coşkun’un refakatinde insani yardım malzemelerinin bölgeye hareketinden önce Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar belediyenin yardım çalışmalarıyla ilgili açıklamalar yaptı.
“Adana halkının huzurunda tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum. Çok duyarlı bir meclis grubumuz var” diyen Başkan Karalar, “Nerede bir mağduriyet varsa oraya yardım eli uzatmak niyetindeyiz. Şimdi yine Irak’ta Suriye’de mağdur olan insanların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Burada daha çok kadın ve çocuk giysisi ağırlıkta, battaniye ve gıda malzemeleri bulunuyor” dedi.
Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, önceki dönemlerde de doğal afetler, maden kazaları ve savaş bölgelerinden kaçmak zorunda kalan mağdur insanların ihtiyaçlarını çözmek adına yardım eli uzattıklarını hatırlatarak, “Umarım Ortadoğu’daki ateş biran evvel söner. Akan kan biran evvel durur. Dünyaya barış gelir. Daha huzurlu oluruz” diye konuştu.
Seyhan Belediye Meclisi’nin tüm partili meclis üyelerinin oybirliği ile kararlaştırdığı insani yardım malzemelerinin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasında refakatçi olarak görev üstlenen AK Parti Belediye Meclis Üyesi Ali Coşkun ve MHP Belediye Meclis Üyesi Devlet Korkutan ile Seyhan Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Fazilet Badansavaş mağduru insanları soğuk kış şartlarında koruyacak yardım götürmekten mutluluk duyduklarını ifade etti. Meclis üyeleri, Seyhan Belediyesi’ne ulaşan insani yardım taleplerinin oy birliği ile kabul edildiğini ve yardım eli uzatıldığını belirterek, “Konu insansa bunun siyasi görüşü olmaz. Belediyemiz ve başkanımızla birlikte tüm parti grubu temsilcileri yardım kararlarını oy birliğiyle ilgili yerlere ulaştırıyoruz” dedi.
Açıklamaların ardından Hatay Yayladağı’na sığınan Bayırbucak Türkmenleri’ne ulaştırılmak üzere hazırlanan çeşitli bedenlerde ve büyüklükte kazak, mont, bot ve battaniye ile un ve diğer gıda malzemelerini taşıyan yardım Tır’ı bölgeye hareket etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Seyhan Belediyesi’nden Bayırbucak Türkmenleri’ne Yardım Eli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Ocak 2016 tarihinde saat 11 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Seyhan Belediyesi’nden Bayırbucak Türkmenleri’ne Yardım Eli haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Mayıs 2021, Salı
 • İmsak
  03:53
 • Güneş
  05:27
 • Öğle
  12:40
 • İkindi
  16:28
 • Akşam
  19:43
 • Yatsı
  21:11
Sayfa Başı