GeriSeyahat Yaz öncesi detoksun en iyi tatil adresleri
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
Yaz öncesi detoksun en iyi tatil adresleri

Yaz öncesi detoksun en iyi tatil adresleri

Yaz gelmesine çok yakın olan bu günlerde hangimiz kilosunu ve görünüşünü sorun etmiyor ki? Hepimiz beden ve ruhumuzu arındırmak istiyoruz ama 1 hafta-10 gün süren detoks kamplarına gitmek bazen gözümüzde büyüyor. “Bu kadar para ve zaman harcadıktan sonra tatile giderdim” diyebiliyoruz... İşte hem tatil yapabileceğiniz hem de formunuzu bulabileceğiniz dünyanın en iyi detoks merkezleri.

1- MALDİVLER’DE ARININ VE KİLO VERİN
Four Seasons Landaa Giravaruu

 

Yaz öncesi detoksun en iyi tatil adresleri

 

Maldivler’deki Four Seasons Landaa Giravaruu’nun bu düşüncede olanlar için hem tatil hem detoks bir arada programları var... Male Havaalanı’ndan taksi niyetine kullanılan deniz uçakları ile 1 saatte Landaa Giravaruu’ya varıyorsunuz.  Landaa aynı zamanda bir Ayurveda SPA ve sağlık merkezi... Four Seasons otelleri arasında 1 hektara yayılmış alanı ve özel plajı ile en büyük SPA alanına sahip... Merkezi yöneten doktor sağlık için üç önemli unsura dikkat çekiyor: Doğru beslenme, gerekli uyku ve fiziksel aktivite... İlk gün yapılan muayeneden sonra vücut yapınız belirleniyor ve ona göre belirlenen bir beslenme, aktivite ve bakım düzeniniz uygulanmaya başlıyor. SPA’da Hintli terapistler tarafından uygulanan masaj ve bakımlarda kullanılan tüm doğal ürünler SPA’nın kendi bahçesinde yetişiyor. En güzel yanı, yemeğinizi adanın istediğiniz lokantasında yiyebiliyor olmanız. Aktivitelerin yoga ile sınırlı olduğunu düşünmeyin... Her türlü su sporu, dalma, şnorkel, tenis, fitness... Her şey serbest... İstediğiniz gibi güneşlenip denize girmek ve Maldivler’in tadını çıkarmak da...

 

2- ALP DAĞLARI’NDA BESLENMEYİ ÖĞRENİN
Vivamayr Maria Wörth

 

Yaz öncesi detoksun en iyi tatil adresleri

 

Ljubljana Havaalanı’ndan bir saat uzaklıkta Avusturya’nın ufak bir köyünde yer alan Vivamayr Maria Wörth konumu ile insanı etkiliyor... Kliniğin bulunduğu Maria Wörth kasabası, orman ile Alp Dağları arasına sıkışmış Wörthersee Gölü’nün hemen kıyısında. Klinik Avusturyalı efsane doktor Franz Xaver Mayr’ın yöntemini uygulayan bir sağlık merkezi. 7 günden aşağı konaklamayı kabul etmiyorlar. Vücudun en az 7 günde temizlenip yeni sisteme alışacağını, ama aslında öğrenilen detoks metodunun bir ay yapılması gerektiğini söylüyorlar. Liz Hurley’den Sarah Ferguson’a, Rita Ora’dan Kevin Spacey’ye birçok ünlünün de müdavimi olduğu klinik sadece kilo değil, uykusuzluk, şeker hastalığı, enerji düşüklüğü gibi problemleri de çözüyor. Doğru beslenme ile zaten doğal olarak kilo kaybediyor ve birçok problemin üstesinden gelebiliyorsunuz. Kinesioloji testinden sonra doktorunuz nelerin zararlı olduğunu, neleri sindiremediğinizi açıklıyor. İlaçlarla da desteklenen yeme programınızı uygularken hayat boyu uymanız gereken bazı kurallar da öğretiliyor.  

 

3- DÜNYANIN EN ESKİ VE EN ÜNLÜSÜ
Chiva Som

 

Yaz öncesi detoksun en iyi tatil adresleri

 

Dünyanın en eski ve ünlü detoks ve sağlık merkezlerinden olan Chiva Som, Bangkok’a 2,5 saat mesafede krallık yazlığının bulunduğu ünlü Hua Hin şehrinde. Deniz kenarında tropikal bahçelerden oluşan 7 hektarlık bir alana kurulan Chiva Som, 20 yıldır hem detoks ve masaj, hem de fitness ve sağlıklı beslenmeyle beraber vücut geliştirmek isteyenlerin öncelikli tercihi. Buraya sadece kilo problemi olanlar değil, fizik tedavi, ruhsal arınma, spor ile birlikte sağlıklı beslenmeyi öğrenmek ya da ağır bir hastalık veya ameliyattan sonra sağlığını kazanmak isteyenler geliyor. Amacınıza göre 5-14 gün arası program veriliyor. Dilerseniz 3 gün detoks yapıp spor veya kilo kaybı programına da geçebiliyorsunuz. Önemli olan diyet, egzersiz, ruh sağlığı ve dinlenme dengesini size kazandırabilmek. Kozmetik alanında da başarılılar ve anti-aging, yani yaşlanmaya karşı birçok uygulamaları var. Chiva Som’a ayak bastığınız andan itibaren Tayland’ın çiçekleri, doğası ve mimarisi sizi çevreliyor. Açık ve kapalı havuzları ve plajı ile herhangi bir lüks otelden farkı olmayan Chiva Som, gece pazarlarının kurulduğu, capcanlı şehir merkezine de 10 dakika mesafede.  

 

4- ‘UZAĞA GİDEMEM’ DİYENLERE BODRUM
Mandarin Oriental Resort ve SPA

 

Yaz öncesi detoksun en iyi tatil adresleri

 

Bodrum’un en güzel koylarından Cennet Koyu’nda konumlanan Mandarin Oriental Resort ve SPA, Ege Denizi’ne nazır büyüleyici bir atmosfer içinde. SPA 2 bin 700 metrekarelik alana ve üç kata yayılmış. 2016’da uygulanmaya başlayan Mayo Clinic Sağlıklı Yaşam Programı, tıbbi araştırma ve kanıta dayalı tıp doğrultusunda yönetilen kapsamlı, tüm vücuda yönelik bir sağlıklı yaşam deneyimi... Beslenme, egzersiz ve dayanıklılık konularında araştırma odaklı bir program yaşam koçları ile hedefler ve beklentilere göre tasarlanıyor. Fiziksel aktiviteler, dayanıklılık deneyimlerinin yanı sıra yoga, pilates ve meditasyon gibi aktivitelerden ve tabii ki Cennet Koyu’nun denizinden yararlanabiliyorsunuz. Türkiye’yi detoks ile tanıştıran Türkbükü’ndeki LifeCo’yu Kate Moss, Naomi Campbell gibi müdavimlerinden tanıyoruz. LifeCo, kendinizi tatil ortamında hissettirecek detoks, sağlıklı beslenme, gençleştirici program ve terapiler sunuyor. Ege Denizi’ne uzanan mandalina ve portakal bahçeleri arasında bulunan bir yerde ve Göltürkbükü’nün koylarına sadece birkaç dakika uzaklıkta...

 

 

 

False