Geriİzmiri Keşfet Nurdan benim uçak kaçtı ya
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
Nurdan benim uçak kaçtı ya

Nurdan benim uçak kaçtı ya

Selim Akçin

Biraz klişe olacak ama çok okuyan mı bilir çok gezen mi sorusunun yanıtı gibi, birçok gezi yaptık Hürriyet olarak. Hem Hürriyet hem de “keşfet” bir araya gelince eğlenceli, meraklı, yüksek sesli ve yüksek kahkahalı günler yaşandı. Bize bütün bu duyguları aynı anda yaşatan (ki memnuniyet eşiği yüksek bir grup gazeteci için bunun zorluğunu çekenler bilir) Hürriyet Keşfet oldu. Bu yazı, bu zorlu göreve gönüllü olarak talip olup alnının akıyla çıkan Hürriyet Keşfet ekibini anlatacak, anlatmayı deneyecek...

Hürriyet Keşfet serisinin ilk tohumu geçen yıl mayıs ayında Hatay seyahatiyle atıldı. Harika bir Hatay deneyimini sırasıyla Aydın, Mersin, Gaziantep, Kuzey Kıbrıs, Edirne ve İzmir takip etti. Geziler, “İstanbul dışını da görsün bizim camiamız” amacıyla sınırlı değildi elbette. Bu gezilerin önemli bir amacı var: Aynı topraklardaki turizmi, klasik deyimiyle iç turizmi canlandırmak, ona nefes katmak. Hürriyet ve TÜRSAB bu niyet ve perspektifle yola çıktı. Haliyle kadro zenginleşti. Bir yanda Hürriyet, Kelebek, Hürriyet Seyahat’in sıkı kalemleri, yazı işleri, bir yandan da TÜRSAB’ın her şehri avucunun içi gibi bilen tur

operatörleri... Merakla bilginin buluşması yani. Hâl böyle olunca Antakya’nın narlarından Kıbrıs’ın portakal ağaçlarına, Edirne Selimiye Camisi’nin nereden bakarsan bak görülen iki minaresinden Aydın’ın efelerine kadar renkli ve bir o kadar da dolu günler yaşadık. Üçüne katılabildiğim bu gezilerde dilimde lezzet, aklımda bilgiler birikmesini sağlayan ekibi, herkesin tanıması sanki şart oldu. Hürriyet yazarları hem birbirlerini hem de vatanı daha yakından tanıdıkları gezilerden aldıkları tadı köşelerinde, sosyal medya hesaplarında yeterince paylaştı zaten. Keşfet gezileri, Reklam Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi Zeynep Tandoğan’ın Hürriyet’te çalışmaya başlamasıyla start alan bir proje. Belediyelerden gelen talebi değerlendiren Tandoğan’ın bunu projeye dönüştürme fikri, hem turizmcileri sevindirdi hem de gazetemizin yazarlarını hareketlendirdi.

 

İşte herkesi harekete geçiren o ekip

 

Zeynep Tandoğan

Reklam Direktörü ve İcra Kurulu Üyesi

Zeynep, bir maestro gibi her şeyin başında... Geziye kimin gelip kimin gelemeyeceğinden tutun da yemekte kimin kiminle oturacağına kadar her şeyi biliyor. Ekibiyle çok uyumlu. Bir göz temasıyla işlerin

nasıl hallolabileceğini ondan öğrenmem lazım.

Gürcan Korkmaz

Reklam Grup Koordinatörü

Ekibin en deneyimli ismi. Gürcan’la ilgili tüm gezilerde gözlemlediğim bir şey var. Kendisi kriz çözücü. Hiç paniklemeden ve inanın daha 5 dakika bile geçmeden o krizden eser kalmıyor. “Tamam abi hallederim ben” dediğinde, arkanıza bakmanıza bile gerek kalmıyor.

Ebru Kaplanoğlu

Reklam Koordinatörü

Ebru, anlatılmaz yaşanır denir ya öyle biri. O muhteşem gezilerden önce şehre gidip keşif yapması mı, masadaki şen kahkahaları mı, “Ebru nerede?” diyen herkese gülen yüzüyle yardımcı olması mı... Keşfet gezilerinin Ebru’suz bir şeye benzemeyeceğini ben değil herkes söylüyor.

Nurdan Yeşil

Etkinlik Yönetimi & Kurumsal İletişim Koordinatörü

Nurdan yazının başlığındaki gibi şu problemleri çözen biri: Nurdan, benim uçak kaçtaydı ya? Beni havalimanından aldıracak mısın? Ben bir gün erken döneceğim, biletimi 23.55’e kaydırır mısın? Bir de sert... Mesela gala gecesinde başka bir masaya geçip oturursanız başınızda belirir ve o masadan kalkarsınız. Ama işte, tüm gezi boyunca her şey tıkır tıkır işliyorsa bunda Nurdan’ın payı çok büyük.

Burak Coşan

Ekonomi Muhabiri

Burak arkadaş, işte tüm bu gezileri, gazetede ve böyle bir ekte okuyucuya ulaştıran kardeşimizdir. “Abi yazın gelmedi, baskıya giriyoruz artık” diyerek gecenin bir vaktine kadar yazar kaprisi çeken Burak’a 10 üzerinden 10, yıldızlı pekiyi bizden.

Deniz Şahin

Reklam Grup Müdürü

Deniz sakinliğiyle ekibin Pollyanna’sı ve inanın bu sakinliği o kadar gerekli ki ekip için. Birine cep telefonu şarjı mı lazım oldu, Deniz’de mutlaka vardır. Biri geç mi kaldı, onu etkinlik yerine 10 dakikada getiren yine Deniz olur.

Sinem Arat

Dijital Deneyim & Reklam Çözümleri Yönetmeni

Sinem kardeşim, ekibin en çalışkanıdır. Hiç yorulmaz, çok az uyur, en erken o kalkar ve çok disiplinlidir. Saatinde otobüse biniyor ve bir sonraki yere saatinde varıyorsak onun sayesindedir.

Selçuk Şamiloğlu

Foto Muhabiri

Selçuk için ne desem az. “Selçuk bizim hiç fotoğrafımızı çekmedin ya” diyen mi, “Selçukcum bir de göle karşı alsana bizi” diye inleyen mi... “Selçuk toplu fotoğraf almadık abi” diye ortalığı ayağa kaldırana bile gülümseyen bu arkadaşımıza bir madalya vermek şart.

 

False