GeriSeyahat İshak Paşa Sarayı'nda görsel şölen
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
İshak Paşa Sarayı'nda görsel şölen

İshak Paşa Sarayı'nda görsel şölen

Osmanlı mimarisinin en seçkin örneklerinden olan İshak Paşa Sarayı’nda görsel şölen yaşandı. Güneşin doğuşuyla birlikte kartpostallık görüntüler oluştu. 99 yılda tamamlanan İshak Paşa Sarayı 116 odalı.

Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesindeki, Osmanlı mimarisinin en seçkin örneklerinden İshak Paşa Sarayı’nın etrafında oluşan sis bulutları, güneşin doğuşuyla birlikte kartpostallık görüntü oluşturdu. Yaklaşık 2 saat süren görsel şölen, güneşin tepeye çıkmasıyla son buldu.

İshak Paşa Sarayında görsel şölen

Doğubayazıt ilçesinin 7 kilometre doğusunda, Osmanlı İmparatorluğu'nun Lale Devri’ndeki son büyük anıt yapısı olan 234 yıllık İshak Paşa Sarayı’nın etrafında oluşan sis bulutları, sabah güneşinin doğuşuyla birlikte muhteşem görüntülere sahne oldu. Osmanlı, Fars ve Selçuklu uygarlığının mimari üslubunu bünyesinde barındıran saray, etrafında toplanan sis bulutları ile adeta dans etti.

İshak Paşa Sarayında görsel şölen

Yaklaşık 2 saat süren görsel şölen, güneşin tepeye çıkmasıyla son buldu. Her yıl binlerce yerli ve yabancı ziyaretçi ağırlayan 116 odalı İshak Paşa Sarayı’nın yapımı 99 yılda tamamlanmış.

İshak Paşa Sarayında görsel şölen

Fotoğraflar: İHA

False