GeriSeyahat Buzla kaplanan Göyne Sulama Barajı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
Buzla kaplanan Göyne Sulama Barajı

Buzla kaplanan Göyne Sulama Barajı

Hava sıcaklığının sıfırın altında 17 dereceye kadar düştüğü Erzincan'da, Göyne Sulama Barajı'nın yüzeyi tamamen buz tuttu.

Kar yağışının ardından etkili olan soğuk hava nedeniyle Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki, dere, çay ve barajlar dondu. Doğanın tamamen beyaz örtüyle kaplı olduğu ve sıcaklığın sıfırın altında 17 dereceye kadar düştüğü Erzincan'ın Çatalarmut köyündeki Devlet Su İşlerine (DSİ) ait Göyne Sulama Barajı'nın yüzeyi de buzla kaplandı.

Buzla kaplanan Göyne Sulama Barajı

Vatandaşlar fotoğraf çektirdi

Drone ile havadan görüntülenen ve güzel manzaraların oluştuğu barajın buzla kaplı yüzeyinde bazı vatandaşlar yürüyerek fotoğraf çektirdi. Yaz mevsiminde yaklaşık 48 bin dekarlık tarım arazisini sulamak için kullanılan, aynı zamanda kafes balıkçılığı da yapılan barajda, balık kafesleri buz kütlesinin altında kaldı.

Buzla kaplanan Göyne Sulama Barajı

"Herkesin bu güzelliği görmesini tavsiye ediyorum"

Baraj gölündeki doğal güzelliği görmeye gelen vatandaşlardan Vehbi Toprak, bölgede dondurucu soğukların yaşandığını söyledi. Yüzeyi buzla kaplanan gölün, seyrine doyumsuz güzellikler oluşturduğunu anlatan Toprak, şöyle konuştu: "Erzincan'ın nadide güzel yerlerinden biri olan Göyne Barajı'nın buz tuttuğunu duyunca gelip bu doğal güzelliği görmek istedim. Yaz aylarında özellikle ailemizle buraya pikniğe gelip balık tutarız. Şimdi ise hava sıcaklığının düşmesiyle barajın tamamen buz tuttuğunu gördüm.  Herkesi burayı gelip bu güzelliği görmesini tavsiye ediyorum."

 

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle