GeriSeyahat Bir tatilden daha fazlasına açılan 10 kapı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi
Bir tatilden daha fazlasına açılan 10 kapı

Bir tatilden daha fazlasına açılan 10 kapı

Her gün evde veya stüdyoda, yoga ile kendinize ayıracağınız bir saatte hem içsel huzura hem de bedensel sağlığa ulaşmak mümkün. Bundan daha iyisi ise yogayı bir tatil konseptine dönüştürmek. Güne muhteşem bir manzaraya karşı meditasyonla başlayıp yüzünüzü denizde yıkamak, ardından eğitmen eşliğinde yoga yapmak... Türkiye’de yoga otellerinin sayısı hızla artıyor. Her biri donanımlı yoga stüdyolarına ev sahipliği yapan bu otellerin ortak özelliği, mutfaklarının büyük ölçüde vejetaryen veya vegan olması. Alanında uzman jürimize bu hafta en iyi yoga otellerini sorduk. Yola çıkarken matınızı yanınıza almayı unutmayın.

Yoga eğitmenlerinden oluşan jüri seçti
Bora Ercan
Leyla Çelebi
Erdoğan Yenice
Zuhal Özyurt
Gökhan Yavuz
Özlem Ataman
Devrim Akkaya
Banu Özkorkut
Başak Yüksel
Gülin Zeytunlu

1- Tam bir inziva merkezi
Karakaya Retreat/Bodrum
Gümüşlük’te, dağların yamacına yaslanmış, konumu ve imkânlarıyla tam bir inziva merkezi. Yıl boyunca meditasyon, yoga, dans gibi atölye çalışmalarından mistik öğretilere, detoks inzivalarından permakültüre kadar birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Yılda üç kez zindelik inzivası gerçekleştiriliyor. (www.karakayaretreat.com)

Bir tatilden daha fazlasına açılan 10 kapı2- Sakinlik manzarayla başlıyor
Yediburunlar Lighthouse Seydikemer
Yoga eğitmenleri tarafından kurulan otelin yoga stüdyosu 30 kişilik. Kasıma kadar yoga seansları ve seminerler dışında dil temizliği, abhyanga masajı ve benzeri ayurveda’ya özgü gündelik öz-bakım ritüellerini öğrenme ve uygulama şansınız olacak. (www.yediburunlarlighthouse.com)

Bir tatilden daha fazlasına açılan 10 kapı3- Eylüle kadar katılabilirsiniz
Hızır Kamp / Edremit
Tesis 2005’ten bu yana Kazdağları’nın Kirişlik Vadisi eteğinde hizmet veriyor. Bu yıl da tesisin müdavimi yoga eğitmenleri tarafından eylül ayına kadar yoga ve meditasyon kampları düzenlenecek, aile dizimi, rahatlama teknikleri gibi atölyeler yapılacak. Tesis çadır, ağaç ve taş ev konaklama seçenekleri sunuyor. (www.hizirkamp.com)

Bir tatilden daha fazlasına açılan 10 kapı4- Kendi eğitmenleri var
Pastoral Vadi Ekolojik Yaşam Çiftliği / Fethiye
Yıl boyunca yoga kampları düzenleniyor. Tek başına gelen misafirler için tesisin kendi yoga eğitmenleri var. Ayrıca meditasyon çalışmalarına katılabilir, dilerseniz seramik veya ahşap oymacılık da öğrenebilirsiniz. (www.pastoralvadi.com)

Bir tatilden daha fazlasına açılan 10 kapı


5- Dört mevsim eğitim
Kerpiç Evler/Fethiye
Yoga bilmeyen ancak merak edenlere temel yoga eğitimi veren tesis, yıl boyunca çeşitli kamp, seminer ve inzivalar da gerçekleştiriyor. Fethiye merkezine 15 kilometre mesafede, sığla ağaçları arasındaki tesisin stüdyosunda aynı anda 30 kişi yoga yapabiliyor. (www.kerpicevleri.com)

Bir tatilden daha fazlasına açılan 10 kapı6- Okul gibi otel
Onuncu Köy / Adrasan
Otelde yoga ve meditasyon etkinliklerinin yanı sıra masal kampı, edebiyat günleri, oyunculuk kampı, dans atölyeleri, nefes terapisi, ekmek ve yoğurt yapımı gibi etkinlikler de düzenleniyor. Deniz manzaralı odalar ve bungalovlarda konaklayabilirsiniz. (www.onuncukoyhotel.com)

Bir tatilden daha fazlasına açılan 10 kapı7- Huzur içinde meditasyon
Turan Hill/ Fethiye
Kabak Koyu meditasyon için sıklıkla tercih edilen yerlerden. Bunu huzur verici atmosferine ve etkileyici doğasına borçlu! Koyun en sakin tesislerinden Turan Hill, yıl boyunca yoga ve meditasyon etkinlikleri düzenliyor. Takvimli yoga kamplarını istemiyorsanız tesisin size yardımcı olacak yoga hocaları da var. (www.turanhilllounge.com)

Bir tatilden daha fazlasına açılan 10 kapı8- Vejetaryen mutfak
Papirus Otel /Adrasan
Açık ve kapalı geniş yoga alanlarına sahip. Yoga ve meditasyon etkinlikleri ağırlıklı olarak ilkbahar ve sonbaharda düzenleniyor ancak yıl boyu yoga- severleri ağırlıyor. Konuklarına sağlıklı ve doğa dostu yaşam felsefesiyle hizmet veren tesiste vejetaryen yemek bulmak, doğa yürüyüşlerine katılmak mümkün. (www.papirushotel.com)

Bir tatilden daha fazlasına açılan 10 kapı9- Sağlıklı beslenmeyi öğrenin
The Land / Antalya
Geyikbayırı Mahallesi’nde bulunan otel, açık ve kapalı yoga stüdyolarıyla 25 kişiye kadar olan gruplara hizmet veriyor. Yoga ve meditasyon için gelen konuklarına ücretsiz olarak sağlıklı beslenme şekilleriyle ilgili bilgiler de aktarılıyor. 14 dönüm arazi üzerine kurulu tesiste konaklamalar 12 tane bungalovda yapılıyor. (www.theland.com.tr)

Bir tatilden daha fazlasına açılan 10 kapı10- İsteğe göre program
Hindiba Doğa Evi/Bolu
Özellikle meditasyon için tercih edilen tesislerden. Yıl boyunca kişisel gelişim, masal, nefes, yoga ve inziva kampları düzenleniyor. Aktiviteler konukların isteğine göre şekilleniyor. Eğitmenler grupların isteğine göre programı belirliyor ve katılmak için daha önce yoga yapmanızı şart koşmuyor. (www.hindibadogaevi.com)

Bir tatilden daha fazlasına açılan 10 kapı


False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle