ANTALYA HABERLERİ

Seracılık Yapan Vatandaşlara Ücretsiz Briket Yakıtı

IHA
13.08.2015 - 13:51 |Son Güncelleme :

ELDE EDİLEN YAKIT, KONYAALTI İLÇESİNDE SERACILIK YAPAN VATANDAŞLARA ÜCRETSİZ OLARAK DAĞITILACAK

IHA

Konyaltı Belediyesi, park ve bahçe atıklarını briket yakıtına dönüştürecek projenin çalışmalarına başladı. Park ve bahçelerden çıkan atıkları toplanarak, dal öğütme makinesi ile hacimleri küçültülüyor. Başkan Muhittin Böcek, bu proje ile park ve bahçe atıklarından elde edilecek briket yakıtının Konyaaltı sınırlarında seracılık yapan vatandaşlara ücretsiz dağıtılacağını söyledi.
Konyaaltı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) tarafından kabul edilen Biyokütle ve Güneş Enerjisi’nden Döngüsel Enerji Üretimi Projesi çalışmalarına başladı. Proje kapsamında park ve bahçe atıkları toplanıyor. Toplanan atıklar dal öğütme makinesi ile hacimleri küçültülerek depolanıyor. Depolanan park ve bahçe atıkları proje kapsamında briket yakıtına dönüştürülecek.
Konyaaltı Belediyesi olarak çevreye duyarlı projeleri tek tek hayata geçirdiklerini söyleyen Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Belediyeler için park bahçe atıklarının bertarafı sıkıntı oluyor. Geliştirdiğimiz proje ile park bahçe atıklarını toplayarak, briket yakıtına dönüştüreceğiz. Briket yakıtı belediyemiz sınırlarında seracılık yapan vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtılacak” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Seracılık Yapan Vatandaşlara Ücretsiz Briket Yakıtı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ağustos 2015 tarihinde saat 13 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Seracılık Yapan Vatandaşlara Ücretsiz Briket Yakıtı haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Mayıs 2021, Perşembe
 • İmsak
  04:10
 • Güneş
  05:44
 • Öğle
  12:59
 • İkindi
  16:47
 • Akşam
  20:03
 • Yatsı
  21:31
Sayfa Başı