Sepp Blatter'e büyük suçlama! 'FBI yolsuzluktan soruşturuyor'

Sepp Blattere büyük suçlama FBI yolsuzluktan soruşturuyor

FIFA Başkanı Sepp Blatter hakkında İsviçre medyasında çok önemli bir iddia ortaya atıldı. Gazeteci Jeremy Schaap'a göre, ABD Federal Araştırma Bürosu (FBI) Blatter hakkında yolsuzluk ve rüşvet soruşturması yürütüyor. Schaap ayrıca bu soruşturma sebebiyle Blatter'in 2011 yılından beri ABD'ye gidemediğini de iddia etti.

Haberin Devamı

İsviçre'nin Zürih kentinde 29 Mayıs tarihinde yapılacak olan FIFA başkanlık seçimine hazırlanan ve halen başkan olan Sepp Blatter hakkında önemli bir iddia ortaya atıldı.

İsviçre RTS devlet televizyonunda görevli gazeteci Jeremy Schaap, İsviçre'nin Forum Radyosu'ndaki programında, Blatter saygınlığını yitirdiğini, rüşvet, yolsuzluk ve eş dost kayırmak gibi suçları işlediğini ve bu suçlara da halen devam etmekte olduğunu dile getirirken ilginç bir detayı da dinleyenleriyle paylaştı.

Schaap programında, Sepp Blatter'in 2011 yılından beri ABD'ye gidemediğini bunun sebebinin de FBI'ın hakkında açtığı soruşturma olduğunu iddia etti. Schaap'a göre soruşturmasının sebebi ise 2018'de Rusya'da ve 2022'de Katar'da yapılacak Dünya Kupası organizasyonlarının belirlenmesinde kayırma ve yolsuzluk yapılması, rüşvet alınması.

Dünya Kupası organizasyonlarının Katar ve Rusya'ya verilmesi sonrasında dünya medyasında önemli iddialar gündeme getirilmiş FIFA ise bu konu hakkında bir soruşturma komisyonu kurmuştu. Bu komisyon geçtiğimiz aylarda incelemesini bitirmiş ve suç unsuruna rastlamadığını belirtmişti. Ancak buna rağmen FIFA Etik Kurulu, kimliği gizli tutulan bazı kişiler hakkında İsviçre Federal Savcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu.

Haberle ilgili daha fazlası: