MANİSA HABERLERİ

Şehzadeler Kaymakamlığından Mahkumlara Destek

IHA
26.02.2015 - 09:36 |Son Güncelleme :

ŞEHZADELER KAYMAKAMLIĞINDAN MAHKUMLARA DESTEK

IHA

Şehzadeler Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı, T Tipi Açık ve Kapalı ceza evinde olan mahkumlara meslek edindirme projesi kapsamında malzeme yardımında bulundu. Proje kapsamında T Tipi Açık Cezaevi, Kapalı Cezaevi ile E Tipi kapalı ceza evlerine toplamda 27 bin 514.65 TL’lik malzeme yardımı yapıldı.
Manisa’da Cezaevlerinde kalan tutuklu ve hükümlülerin el becerilerini geliştirmek ve mesleki alışkanlık kazandırmak amacı ile Cumhuriyet Başsavcılığı ve Şehzadeler Kaymakamlığının ortak yapmış olduğu projeyle cezaevinde yatan mahkumlara malzeme yardımında bulunuldu.
Şehzadeler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfınca yapılan yardımlarda mahkumların el becerilerini geliştirmek amacı ile boncuk, ip ve sosyal aktivite içinde Masa Tenisi takımları, Futbol, Basketbol ve Voleybol topları düzenlenen törenle teslim edildi. T Tipi Cezaevinde düzenlenen teslim törenine Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Akif Celalettin Şimşek, Cezaevi Savcısı Hünkâr Ersan Kırlangıç, Şehzadeler Belediye Başkan yardımcısı İsmail Önal katıldı. Cezaevlerinde kalan mahkumlar için sosyal projelerle rehabilitenin önemine vurgu yapan Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, “Şehzadeler Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakfı ile Manisa Açık Ceza İnfaz Kurumu, T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu, E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü ile İşbirliği Protokolü yapılarak hükümlü ve tutukluların boş zamanlarını sportif faaliyetlerle değerlendirmeleri, aktif ve verimli geçirmelerini, el becerilerini geliştirmeleri, meslek edinmeleri ve cezalarını tamamladıktan sonra topluma uyum sağlamalarını kolaylaştırmak amacıyla projeler geliştirilerek hayata geçirilmiştir” dedi.
Yine bunun yanında Üretime ve El becerilerini geliştirmeye yönelik projeler kapsamında; İlçemiz E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü’nde hükümlü ve tutuklulara meslek öğretilebilmesi amacıyla sponsorluklar vasıtasıyla açılan ‘Bir Usta Bin Usta’ projesi kapsamında yürütülen Gördes Halıcılığı ve Dokumacılığı kursuna devam eden hükümlülere malzeme temin etmek ve hükümlü ve tutukluların meslek edinmelerine sağlamak, kendilerine, ailelerine ve topluma yararlı hale getirmek, kurs tezgâhlarını ve teçhizatlarını atıl durumdan kurtarmak amacıyla; Manisa E Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğü’ ne Vakfımızca 1 Kalem 500 Kilogram Kök Boyalı Yün Halı İpi alınmış 7 bin 290 TL ödeme yapılarak teslim edilmiştir” dedi.
CEZA İNFAZ KURUMLARINA TOPLAMDA 27 BİN 514.65 TL YARDIM
Şehzadeler ilçesinde Ceza infaz kurumlarında bulunan mahkumlar için büyük miktarda yardım yapıldığın ifade eden Şehzadeler Kaymakamı İsmail Çorumluoğlu, “Sonuç olarak toplamda; İlçemizdeki Ceza İnfaz Kurumlarına; Üretime ve El becerilerini geliştirmeye yönelik projeler kapsamında 2 Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne 9 bin 888,40 TL değerinde 5 kalem malzeme alımı yapılmış, Sportif Faaliyetlere yönelik projeler kapsamında 3 Ceza İnfaz Kurumu Müdürlüğüne 17 bin 626,25 TL tutarında 29 kalem malzeme alımı yapılarak teslim edilmiştir. Şehzadeler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız ve Ceza İnfaz Kurumu Müdürlükleri ile yapılan işbirliği protokolü kapsamında; yapılan projelerle hükümlü ve tutuklulara toplam 27 bin 514,65 TL değerinde 34 Kalem malzeme alımı ile destek sağlanmıştır. Ayrıca Sosyal Yardımlaşma Vakfımızın kurulmuş olduğu günden bu güne kadar Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı arasında Yoksul Tutuklu ve Hükümlülerin Açık Öğretim Fakültesi, Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim Ortaokulu Sınav ve Kayıt Giderlerinin Karşılanması Kapsamında Yapılan İşbirliği Protokolü Gereğince 598 Hükümlü ve Tutuklunun 12 bin 59,29 TL Açık Öğretim kayıt, kayıt yenileme ve harç bedelleri Vakfımızca ödenmiştir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Şehzadeler Kaymakamlığından Mahkumlara Destek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2015 tarihinde saat 09 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şehzadeler Kaymakamlığından Mahkumlara Destek haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Mart 2020, Pazartesi
 • İmsak
  05:51
 • Güneş
  07:13
 • Öğle
  13:24
 • İkindi
  16:46
 • Akşam
  19:25
 • Yatsı
  20:41
Sayfa Başı