GeriSpor Savaşçı Sergen Ol
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Savaşçı Sergen Ol

Fenerbahçe Teknik Direktörü Löw, yıldız futbolcuya ‘Orta sahada iki silahımı kaybettim, senden Fenerli Sergen gibi oynamanı istiyorum... Durma, mücadele et, pres yap ve formanı terlet’ dedi.

Alman çalıştırıcı, Metin ve Murat'ın olmayışı nedeniyle Karabük maçında ilk 11'de sahaya sürmeye hazırlandığı yıldız futbolcuya uyarılarda bulundu ve yorucu bir çalışma programına aldı.

Özel görüşme

Fenerbahçe Teknik Direktör Joachim Löw'ün gözü sıkı takibe aldığı Sergen Yalçın'ın üzerinde. Aynı mevkiide oynayan Murat ve Metin'in Karabük'te forma giyemeyecek olmaları üzerine sıkıntıya giren ve Sergen'i ilk 11'de sahaya sürmeye hazırlanan Alman çalıştırıcı, yıldız futbolcu ile özel bir görüşme yaparak uyarılarda bulundu.

Takım için oyna

Takım izin yaparken Löw, Sergen'i özel bir çalışma programına aldı. Löw, Karabük maçında çok şey beklediğini belirttiği Sergen'e, ‘‘Daha çok koş, daha çok oyuna gir. Durarak oynayan Sergen'in Fenerbahçe'ye hiçbir katkısı olmaz. Senden çok koşmanı, pres yapmanı ve takım için oynamanı istiyorum’’ dedi.

Fırsatı değerlendir

Sergen'e takımın oyun planını anlatan Löw şunları söyledi: ‘‘Ben prensip sahibi bir insanım. Takımda herkes görevini yapmalı. İyi futbol oynuyoruz. Takım arkadaşlarının hepsinin güveni yerinde. Sana karşı ilgileri de beni memnun ediyor. Taraftar da seni seviyor. Bu fırsatı iyi değerlendirmen gerekiyor.

Gözüm üzerinde

Fenerbahçeli Sergen olmanı istiyorum. Koş, şavas, çabala ve formanının hakkını verip onu gerektiği gibi terlet. Fenerbahçe'nin durarak değil, koşarak mücadele eden savaşçı Sergen'e ihtiyacı var. Yarından (bugün) itibaren idmanlarda gözüm üzerinde olacak. Söylediklerimi idmanlarda tatbik etmelisin.’’

Yorucu idman

Takım arkadaşları izin yaparken dünü Löw'ün talimatlarıyla yorucu bir idman ile geçiren ve Karabük maçına hazırlanan Sergen'e, Serkan ve iki kaleci Murat ile Oğuz eşlik etti. Fenerbahçeli futbolcular bugünden itibaren Karabükspor maçının hazırlıklarına başlayacak.False