“Sarı Naci”ye son görev

Galatasaray ve Milli Takım'ın eski futbolcusu ve kulüp divan kurulu üyesi “Sarı Naci” lakaplı Naci Özkaya'nın cenazesi İstanbul'da toprağa verildi.

Hayata 85 yaşında veda eden Naci Özkaya'nın cenaze namazı Şişli Camii'nde öğleyin kılınırken, Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın ile yönetim kurulu üyeleri, Beşiktaş Kulübü Onursal Başkanı Süleyman Seba, Futbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu, spor camiasından çok sayıda kişi, Naci Özkaya'nın ailesi ve yakınları cenazede yer aldı.

Tabutunun üzerine Galatasaray Bayrağı serilen Naci Özkaya'nın fotoğrafını da sarı-kırmızılı genç sporcular taşıdı.
Naci Özkaya'nın naaşı, kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki aile kabristanına defnedildi.
Bu arada, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanlığı'nı yürüten Özhan Canaydın'a yönelik daha önce eleştirel açıklamalar yapan İbrahim Hacıosmanoğlu ile Canaydın cenaze namazı öncesi karşılaşırken, ikilinin birbirlerini görmezden gelip, selamlaşmadıkları gözlendi.
Diğer yandan, Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Adnan Polat ile Futbol A.Ş Genel Müdürü Adnan Sezgin'in cami avlusunda yüzlerini duvara dönerek bir süre görüşmeleri dikkat çekti.
Haberle ilgili daha fazlası: