ANTALYA HABERLERİ

'Sarı Melekler' organlarını bağışladı

DHA
19.03.2017 - 11:32 |Son Güncelleme :
DHA

Erol AKKIR/ANTALYA, (DHA) - AKDENİZ Üniversitesi (AÜ) Hastanesi'nde 20 yıldan bu yana faaliyet gösteren 'Sarı Melekler Grubu' üyesi Samiye Gökmen, Fisun Sert ve Nezihe Havuçoğlu, Organ Nakli Koordinasyon Merkezi'nde tüm organlarını bağışladı.
AÜ Hastanesi'nde 1997 yılından bu yana Çocuk Kliniği başta olmak üzere, çeşitli kliniklerde nöbet sistemiyle her gün 10.00-16.00 saatleri arasında gönüllü çalışan 'Sarı Melekler', 20'yi bulan üyesiyle 'Sevgi en iyi ilaçtır' sloganıyla hizmet veriyor.
ÖĞRENCİ VE EV HANIMLARI
Üniversite öğrencileri, ev kadınları ile çalışan kadınlar ve emekli gönüllü annelerin yer aldığı 'Sarı Melekler Grubu'nda yer almaktan gurur duyduklarını söyleyen bağışçı melekler, her gün hasta çocukların basit ihtiyaçlarını gidermek, onlara kitap okumak, çeşitli oyunlar oynamak, moral ve motivasyonlarını artırıcı çalışmalarda bulunmanın, kendilerinin de hayata dair motivasyonlarını artırdığını söyledi.
ORGAN BEKLEYENLERE YARDIM
Hastaların motivasyonlarını artırıcı çalışmalarda bulunurken, sürekli karşılaştıkları acil organ bekleyenlerin yardımına da koşmaya çalıştıklarını belirten Samiye Gökmen, şöyle dedi:
"Organ bağışının da onların yaşama azimlerini artıracağını biliyoruz. Her gün bağış bekleyip diyaliz günlerinde buluştuğumuz hastaların en kısa sürede şifa bulmaları en büyük dileğimiz. Sarı Melekler olarak organlarımızı bağışlayıp cana can katma isteğimizi yineledik. Hastanede ihtiyacı olan hastalara küçük de olsa yardımlarımız devam ederken, organ bağışıyla da hayatta kalmaları yönünde yardımcı olmak istedik."
HASTA VE HASTA YAKINLARINA YARDIM
Hastaların taburcu olduktan sonra da takiplerini sürdürdüklerini söyleyen Gökmen, "Elimizden geldiğince hastalarımızı takip edip yardımlarımızı sürdürüyoruz. Ailelerine de hastane içindeki işlemleri sırasında yardımcı oluyoruz. Hasta ve hasta yakınlarının hastane içindeki eli ayağı olmak için çalışıyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden 'Sarı Melekler' organlarını bağışladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Mart 2017 tarihinde saat 11 32’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça 'Sarı Melekler' organlarını bağışladı haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Nisan 2021, Perşembe
 • İmsak
  04:52
 • Güneş
  06:16
 • Öğle
  13:02
 • İkindi
  16:42
 • Akşam
  19:38
 • Yatsı
  20:57
Sayfa Başı