ANKARA HABERLERİ

Sanat Kurumu’nun tiyatro ödülleri sahiplerini buldu

Hürriyet Haber
09.01.2017 - 15:04 |Son Güncelleme :

Sanat Kurumu’nun 2015-2016 sezonu tiyatro ödülleri belirlendi. Atila Sav, Prof. Dr. Ayşegül Yüksel, Gülşen Karakadıoğlu, Doç. Dr. Türel Ezici, Doç. Dr. Filiz Elmas, Prof. Dr. Deniz Bozer, İlker Çetin, Şenol Tiryaki, Nurkut İlhan, Atila Gürçay ve Murat Demirbaş’tan oluşan Tiyatro Seçici Kurulu, 11 dalda sanatçılara ve yapımlara ödül verdi. 

Hürriyet Haber

En İyi Yönetmen Ödülü: Ankara Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği “Yer Altından Notlar” adlı oyunuyla Erdinç Doğan’a, Tatbikat Sahnesi’nin “Hizmetliler” adlı oyunuyla Elvin Beşikçioğlu ve Binnaz Dorkip’e verildi.

En İyi Kadın Oyuncu: Ankara Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği “Annemin Son Çılgınlıkları” adlı oyundaki rolü ile Aysel Çakar Kara.

En İyi Erkek Oyuncu: Ankara Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği “Yer Altından Notlar” adlı oyundaki rolü ile Murat Çidamlı.

Övgüye Değer Kadın Oyuncu: Ankara Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği “Çamaşırhane” adlı oyundaki rolü ile Kader İlhan.

PRODÜKSİYON ÖDÜLLERİ

En İyi Çeviri: Ankara Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği “Grönholm Metodu” adlı oyunun çevirisi ile Beliz Coşar.

En İyi Sahne Tasarımı: Ankara Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği “Annemin Son Çılgınlıkları” adlı oyundaki çalışması ile Murat Şimşek.

En İyi Giysi Tasarımı: Ankara Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği “Kurnaz Aşıklar” adlı oyundaki çalışması ile Funda Çebi.

En İyi Işık Tasarım: Ankara Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği “Kurnaz Aşıklar” adlı oyundaki çalışması ile Kerem Çetinel.

En İyi Müzik: Ankara Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği “Müfettişler” adlı oyundaki çalışması ile Can Atilla.

En İyi Yayın Tasarım: Dergisel sunuş ve içeriği ile Ankara Devlet Tiyatrosu’nun sahnelediği “Annemin Son Çılgınlıkları” adlı oyunun program dergisi.

Jüri Özel Ödülü: Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Müzik Topluluğu’na verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Sanat Kurumu’nun tiyatro ödülleri sahiplerini buldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 09 Ocak 2017 tarihinde saat 15 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Sanat Kurumu’nun tiyatro ödülleri sahiplerini buldu haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

18 Mayıs 2020, Pazartesi
 • İmsak
  03:39
 • Güneş
  05:24
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  16:44
 • Akşam
  20:06
 • Yatsı
  21:44
Sayfa Başı