Samsunspor'da başkan Adnan Ölmez aday olmayacağını açıkladı

Samsunspor Kulübü Başkanı Adnan Ölmez, ”3 Haziran'da yapılacak olağanüstü kongrede kesinlikle aday olmayı düşünmüyorum” dedi.

Nuri Asan Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Adnan Ölmez, Samsunspor Kulübü'ne çok zor şartlarda başkan olduğunu söyledi.

Kulübü yaklaşık 35 milyon YTL borçla devraldıklarını ve geçen bir yıl içinde de bu borçların önemli kısmını ödediklerini ifade eden Ölmez, şunları kaydetti:  “Borç batağı içinde bulunan kulübü de imkanlar dahilinde en iyi şekilde temsil etmeye çalıştık. Önemli oranda ödemeler yaptık ve 35 milyon YTL borcun da yarısına yakınını ödedik, ama takımı ligde tutma becerisini gösteremedik. Ateş düştüğü yeri yakarmış, benim de içim yanıyor.”
Ligde gelirleri birbirine yakın olan Anadolu kulüplerinin borçlarının 2 milyon doları geçmemesine karşın 35 milyon YTL borcu bulunan tek kulübün Samsunspor olduğunu belirten Ölmez, kentten takıma verilmesi gereken desteği göremediklerini vurguladı.

Daha önce, takımın ligde kalması halinde kulübün borçlarını bitirmek adına bir dönem daha başkanlık yapmayı düşündüğünü, ancak mevcut şartlarda kulübe faydalı olamayacağı kanısında olduğunu ifade eden Ölmez, “3 Haziran'da yapılacak olağanüstü kongrede kesinlikle aday olmayı düşünmüyorum. Eğer 1.5 milyon nüfusa sahip Samsun, bir başkan adayı çıkaramayacaksa bu kentin Samsunspor gibi bir takıma da ihtiyacı yok anlamına gelir” diye konuştu.

Kulübün halen 23 milyon YTL borcu bulunduğunu belirten Ölmez, başkanlığı bırakmasına rağmen kulübe destek vermeye hazır olduğunu belirterek, “Yapılandırdığımız borçların ödenmesi de dahil önümüzdeki sezon için 12 milyon YTL'ye ihtiyaç vardır. Şehirden bu takıma yapılacak desteklerde de kim 5 verirse, ben 6 vermeye hazır olacağım. Çünkü bu zorlukları ben yaşadım” diye konuştu.
Haberle ilgili daha fazlası: