Samsun Arıca'ya emanet

Metin Türel'in görevden ayrılacağını açıklamasının ardından teknik direktör arayışına başlayan Karadeniz kulübünde Başkan Uyanık, Erdoğan Arıca ile anlaştıklarını açıkladı. Arıca gelecek hafta sözleşme imzalayacak.

İmza haftaya

Metin Türel'in görevinden ayrılacağını bildirmesinden sonra antrenör arayışlarına başlayan Samsunspor'u Erdoğan Arıca'nın çalıştırması kesinlik kazandı. Kulüp Başkanı İsmail Uyanık, Erdoğan Arıca ile anlaştıklarını açıkladı ve ‘‘Arıca, gelecek hafta Samsun'a gelerek sözleşmeyi imzalayacak’’ dedi.

Bizden biri

Kulüp Başkanı Uyanık, antrenör olarak kendisini kanıtlamış bir kişiyi aradıklarını belirterek, ‘‘Erdoğan Arıca, başarılı bir teknik adam. Ayrıca Fatsalı, bizden biri. Takımı iyi tanıyor. Samsunspor'u başarıdan başarıya koşturacağına inanıyorum’’ diye konuştu.

Arıca mutlu

Samsunspor'la anlaşmaktan mutluluk duyduğunu belirten Arıca ise, ‘‘Bir çok takımdan öneri almama rağmen Başkan İsmail Uyanık'ın teklifini hiç düşünmeden kabul ettim. Çünkü ben genç ve yetenekli futbolcuların bulunduğu bir ekiple çalışmayı istedim. Takımın bir iki eksiği var. Dış transferi de buna göre yapacağız’’ dedi.

Yardımcılarını seçecek

Öte yandan Erdoğan Arıca'nın kendi seçeceği yardımcılarıyla görev yapacağını söyleyen Samsunspor Basın Sözcüsü Tarık Kaptan, ‘‘Çok iyi bir antrenörle anlaştık. Taraftarlarımız önümüzdeki sezon fırtına gibi esen bir Samsunspor'a hazır olsunlar’’ değerlendirmesini yaptı.Haberle ilgili daha fazlası: