Sakaryaspor'da Genel Kurul ertelendi

Sakaryasporda Genel Kurul ertelendi

Spor Toto 3. Lig ekiplerinden Sakaryaspor'un olağanüstü genel kurulu yeterli çoğunluğun sağlanamamasıyla 11 Temmuz'a ertelendi.

Adapazarı Belediyesi Nikah Salonu'nda yapılması planlanan genel kurul, katılan 91 üyenin salt çoğunluğu sağlayamaması nedeniyle 11 Temmuz Perşembe gününe ertelendi.

Kulüp Başkanı Metin Doğrucan, gazetecilere yaptığı açıklamada, kimsenin talip olmaması nedeniyle devraldıkları kulübün hiçbir geliri bulunmadığını ve zorunlu ihtiyaçlarını karşılayamadığını söyledi.

Sakaryaspor için bundan sonra da mücadele edeceklerini vurgulayan Doğrucan, "Bu takımın başkanı olup olmamam hiç önemli değil. Bundan sonra gerekirse sokakta ya da stadyumda bu takımı desteklerim. Benim tek isteğim, bu takımın hak ettiği yere gelebilmesidir" diye konuştu.

Doğrucan, birçok üyenin kongreye gelmeye bile tenezzül etmediğini dile getirerek, şunları söyledi:

"Bugün şaşkınlıkla genel kurulu izliyorum. Oluşumcu olarak toplantılar yapan 50'ye yakın arkadaşımızı dahi burada göremedik. Bunu herkesin sorgulaması gerek. Ben aday olmadığımı yine söylüyorum. Buna rağmen tüm arkadaşlarımı aradım ve genel kurula çağırdım. Kimsenin önünü kesmek gibi bir durum yok. Şu ana kadar ne yapacağını belirlemeyen başkan adayının sorgulanması gerek. Bunu yapacak olan ben değilim. Bu saatten sonra Sakaryaspor için çalışsın herkes."
Haberle ilgili daha fazlası: