GeriFutbol Şahin: Delil varsa üstüne gidilir
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şahin: Delil varsa üstüne gidilir

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, eski hakemlerden Sadık İlhan'ın, futbol maçlarında şike yapıldığı yönündeki iddialarıyla ilgili olarak, ''Delil varsa üstüne gidilir'' dedi.

İLGİLİ MERCİLER GEREKENİ YAPAR

Şike iddialarıyla ilgili olarak Futbol Federasyonu ya da Merkez Hakem Komitesiyle herhangi bir irtibat kurmadığını ifade eden bakan Şahin, ''Ben hukukçuyum. Bu konularda delil olmadan yorum yapmak yalnış olur. Spora düşürülebilecek en büyük gölde şike ve şike iddialarıdır.  Bu iddiaları ortaya atan eski hakem Sadık İlhan'ın, delilleri varsa ilgili mercilere vermesi halinde gereken yapılır, üzerine gidilir. Bunu takip ediyorm.''  diye konuştu.

Bakan Şahin, konunun milletvekilleri tarafından verilecek bir araştırma önergesiyle TBMM'ye taşınabileceğini belirterek, ''Ancak daha önce araştırma konusu olmuş olaylar TBMM'Ye gelince tavsıyor. Yine de arzu eden milletvekili arkadaşlar varsa araştırma önergesi verebilir'' dedi.

"EKSİKLER TAMAMLANACAK"   

Şahin, Galatasaray Kulübü Başkanı Özhan Canaydın'ın Atatürk Olimpiyat Stadı'ndaki yapılması gereken işlerin 1 kişi tarafından aksatıldığı yönündeki iddialarıyla ilgili olarak ise,  ''Bu konuda sayın Canaydın'ın kimi kastettiğini bilmiyorum. Fakat geçen hafta beni ziyaret ederek statla ilgili çalışmalarımız nedeniyle bana teşekkür etti.''

Şahin, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel'in mallarına ihtiyati tedbir konulmasıyla ilgili olarak ise, konunun GSGM Teftiş Kurulu'nda ele alındığını ve yargı sürecinin sürdüğünü hatırlatarak, herhangi bir yorumda bulunmayacağını söyledi.

False