Sahalarda görülmemiş olay

Sahalarda görülmemiş olay

İTALYA'da Serie A’da 12’nci hafta maçları kapsamında önceki gün Catania-Torino arasında oynanan karşılaşmada yaşanan ‘Şort indirme’ olayına hakemlerden sert tepki geldi.

Haberin Devamı

İşte olay karşılaşmanın fotoğrafları...

Ülkede hakem atamalarından sorumlu olan Hakemler Derneği Başkanı Pierluigi Collina, “Ben Catania’dan bir oyuncunun bir davranışını gördüm. Bu davranışın kurallar kapsamında bir karşılığı yok. Ama diğer oyunculara saygısızlık edildiğini gösteriyor. Tüm hakemlere talimat verdim. Eğer tekrarlanırsa, sarı hatta kırmızı kart kullanma yetkisine sahip olacaklar” dedi.

Catania Teknik Direktörü Walter Zenga ise, “Banktan hiç bir şey görmedim. Oyuncularımla konuşacağım. Hiçbirinin bu tür nedenlerle kart görmesini istemem. Ama eminim ki saygısız bir durum yoktu” diye konuştu.

Dün oynan karşılaşmada, takımlar 2-2 berabere iken Catania 80’inci dakikada ceza sahasına yakın bir noktada serbest vuruş kazandı. Mascara bu atışı kullanmadan önce, kale önünde yan yana pozisyon alan Terlizzi ve diğer üç takım arkadaşı, kalecinin görüşünü engellemek için akıl almaz bir yönteme başvurdu. Kaşla göz arasında şortlarını indiren 4 Catania oyuncusu, Torino’nun kalecisi Sereni’nin görüşünü kapatmış oldu. Bir anda neye uğradığını şaşıran Sereni, Maskara’nın atışını karşılayamayınca top filelere gitti, Torino takımı inik şortların azizliğine uğrayarak, maçı 3-2 kaybetti.

Haberle ilgili daha fazlası: