GeriFutbol Rıdvan Dilmen: Slaven Bilic gidiyor yerine Sergen Yalçın geliyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rıdvan Dilmen: Slaven Bilic gidiyor yerine Sergen Yalçın geliyor

Rıdvan Dilmen: Slaven Bilic gidiyor yerine Sergen Yalçın geliyor
refid:28213194 ilişkili resim dosyası

Yorumcu Rıdvan Dilmen, Beşiktaş-Bursaspor maçını değerlendirdi. Dilmen, maçı Gökhan Töre'nin kazandırdığını belirtirken, Fernandao'nun tekmesiyle ilgili, "Yusuf Namoğlu'na sormak lazım" dedi. Dilmen, "Bilic iyi bir teknik direktör, duyduğuma göre İngiltere'ye gidiyor. Bilic'in yerine en büyük aday ise olağanüstü 2 sezon geçiren Sergen Yalçın" dedi.

NTV Spor yorumcusu Rıdvan Dilmen, Beşiktaş-Bursaspor maçının en iyi oyuncusunun Gökhan Töre olduğunu belirtirken, "O olmasaydı Beşiktaş kazanamayabilirdi" dedi. Dilmen şöyle konuştu:

"LİGİN EN ÇOK ZEVK VEREN İKİ TAKIMI"
Bursaspor ve Beşiktaş'ın oynadığı her maçta iki takım adına da pozisyonlar oluyor. Bir haftadır herkes bu maçı konuşuyor. Tartışacak çok pozisyon var. Rezalet bir zemin, az seyirci var. Bursaspor kulübesi yeterli değildi. Ama Beşiktaş'ın öyle değil. Kerim ve Oğuzhan var... Ama benim bu maç için gazete manşetim: Gökhan Töre 3, Bursaspor 2'dir. Gökhan Töre harika oynadı. Müthiş top oynadı. Bursaspor'u yenen Gökhan Töre'ydi. Messiler, Ronaldolar nasıl katkı sağlıyorsa, bugün o da öyle katkı verdi takımına...

"UÇAN TEKMEYİ YUSUF NAMOĞLU'NA SORALIM"
Beşiktaş, 60'tan sonra Oğuzhan'ı oyuna alınca Bursaspor düştü. Volkan da yok. Hoca kenara bakıyor. Emin olamıyor. Bakambu'yu çıkardı ama Bakambu hep tehdittir.

Uçan tekme denilen pozisyonda, ben Yusuf Namoğlu olsam 'penaltıyı verdin, vermedin'i tartışmam... Ama hakeme "Bu pozisyonu bana bir izah et" derim. Bir kere sporcu sağlığı, oyun kuralları var... Değip değmemesi de önemli değil. Öyle gelen oyuncuya ayak havadayken kartı çıkaracaksın. Oyuncu da çekip gidecek. Sonra saçmaladığını hakem de farkına vardı.

"Beşiktaş öndeyken, o penaltıyı vermezdi" Penaltı için bir şey söyleyemem. Ancak Beşiktaş, 2-1 öndeyken bu penaltıyı vermezdi. Hakemler böyle olmamalı... Ama penaltı tartışılır. Fernandao'nun pozisyonunu tartışmam.

"ESKİ BEŞİKTAŞ YOK"
Genel anlamda Beşiktaş bugün ileride çoğalamadı ama Gökhan Töre maçı kazandırdı. Bugün hasta olsa mesela, Beşiktaş çok zor kazanırdı. Bir kere sezon başındaki rakibi sindiren Beşikaş yok. Puanları alıyor ama o Beşiktaş yok.

Şenol Hoca'yı da tebrik ederim. lige renk katıyorlar. Kadroları da çok geniş değil...

"BILIC GİDİYOR SERGEN GELİYOR"
Rıdvan Dilmen, konuşmasının sonuna doğru da Slaven Bilic hakkında çarpıcı açıklamada bulundu. Dilmen, "Bilic iyi bir teknik direktör, duyduğuma göre İngiltere'ye gidiyor. Bilic'in yerine en büyük aday ise olağanüstü 2 sezon geçiren Sergen Yalçın" dedi.

False