GeriFutbol Rekor ceza
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Rekor ceza

Süper lig'e geçen hafta 2-0'lık Samsunspor yenilgisiyle veda eden Antalyaspor'da yönetim futbolculara ceza yağdırdı. Antalyaspor Basın Sözcüsü Murat Bulat, düzenlediği bir basın toplantısıyla Yönetim Kurulu'nun futbolcuları, toplam 56 milyar 500'er milyon lira para cezası verdiğini açıkladı.

CEZA YAĞDI

Murat Bulat, futbolcuların, iki hafta önce oynanan Antalyaspor-Diyarbakırspor maçı öncesi kampa girmedikleri için 7 milyar, Yönetim Kurulu aleyhine basın toplantısı düzenledikleri ve Yönetim Kurulu aleyhinde açıklama yaptıkları için iki ayrı maddenin işletilerek 18.5 ve 12.5 milyar, karşılaşmaya siyah formayla çıktıkları için de 18.5 milyar olmak üzere toplam 56 milyar 500'er milyon lira para cezasına çarptırıldığını bildirdi.

Bulat ayrıca, Diyarbakırspor maçında kırmızı kart gören Gürçay ile Samsunspor maçında kırmızı kart gören Atilla Birlik'e de disiplin cezası verildiğini, dün yapılan idmana çıkmadığını noter kanalıyla belgeledikleri Gürcan'ın da cezalandırılacağını söyledi.

HERKES SORUMLU

Antalyaspor'un küme düşmesinde herkesin sorumluluğu olduğunu belirten Bulat, ''Biz, Yönetim Kurulu olarak bu payımızı kabulleniyoruz. Ama herkes kabullenmeli. Sadece suçu Yönetim Kurulu'na atmak haksızlık olur'' diye konuştu.

ÖDEMEDE 6., SIRALAMADA SONDAN 2.

Kulübün, 26 Nisan 2002 tarihine kadar futbolculara 3 trilyon lira para ödendiğini kaydederek, ''Futbolculara kalan borcumuzun tamamı 1 trilyon liradır. Bu da diğer kulüplerle kıyasladığınızda oldukça az bir rakamdır. Ne yazık ki, kulübümüz ödemede ilk 6 içinde olduğu halde, takımımız sondan ikinci sırada yer alarak küme düşmüştür. Buna üzülmemek mümkün değil" dedi.

YÖNETİM KURULU İSTİFA ETTİ
   
Murat Bulat, kulübün yeniden yapılandırılması ve Başkan Bekir Kumbul'un daha rahat çalışabilmesi için, dün akşam yapılan toplantıda 12 kişilik yönetim kurulunun tamamının istifa kararı aldığını belirterek, "Kulüp tüzüğüne göre, Başkan'ın, yeni yönetim kurulunu doğrudan atama yoluyla oluşturma hakkı bulunuyor. Kulübün hızla yapılandırılarak, gelecek yıl yeniden Süper Lig'e çıkarılması sağlanacaktır" dedi.

"ELİMİZDE ÖNEMLİ BELGELER VAR"   

 Antalyaspor'un küme düşmesinde hakemlerin de etkili olduğunu öne süren Bulat, özellikle Rizespor, Denizlispor ve Diyarbakırspor'la yapılan maçlarda takımın haklarının gasp edildiğini ilerisürerek,  "Şike Çetesi davasında müdahil olmaya devam edeceğiz. Elimizde önemli bilgiler ve belgeler var. O nedenle (Temiz Futbol) için davayı sonuna kadar takip edeceğiz. Tüm camianın ortak görüşü bu yöndedir'' dedi.

"BEKLENTİMİZ, KÜME DÜŞMENİN KALDIRILMASI"

Ligin şaibeli olduğunu da öne süren Bulat, bu nedenle bu yıl ligden düşmenin kaldırılmasının da gündemde olduğunu hatırlatarak,  ''Geçtiğimiz pazartesi günü yapılan Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği Toplantısı'nda bu konuda ortak bir görüş belirdi. Futbol Federasyonu, Kulüpler Birliği'ne ligin 21 takımla oynanması konusundaki görüşlerini sordu. Birkaç gün içerisinde kulüpler, bu konudaki görüşlerini federasyona iletecekler ve buna göre bir karar verecek. Beklentimiz odur ki, bu yıl ligden düşme kaldırılacak."

False