Real'in Pendik'i

Realin Pendiki

3. Lig temsilcisi Alcorcon’dan kupada tarihi bir yenilgi alan ‘Los Galacticos’, akıllara Pendik-F.Bahçe maçını getirdi. Real’e gollerden 2’sini ise, kendi kulüp üyesi olan futbolcu attı.

Haberin Devamı

REAL MADRİD'TEN PENDİK FACİASI -WEBTV

FUTBOLDA Pendikspor’un Fenerbahçe’yi 2-1 yendiği tarihi kupa maçının bir benzeri önceki akşam İspanya’da yaşandı. Kral Kupası’nda 3. Lig takımı Alcorcon’a konuk olan Real Madrid, sahadan 4-0 yenik ayrıldı. İspanyol devinin, 3 bin kişilik halı sahayı andıran statta Raul, Benzema, Van Nistelrooy ve Guti gibi yıldız oyuncuları ile mücadele etmesine karşılık hezimete uğraması şaşkınlık yarattı. 400 milyon Euro yıllık bütçesi olan Real’i böylesine farklı yenen takımın sezonluk bütçesinin ise sadece 1 milyon 200 bin Euro olması bu şaşkınlığı daha da artırdı.
Bütçesi 330 katı
İspanyol basını dün yaptığı yorumlarda, kendisinin 330’da 1’i kadar maddi gücü olan bir ekipten 4 yiyen Real Madrid’i yerden yere vurdu. Gazeteler maç için “Asrın komedisi”, “Alcorcon, Madrid’i küçük düşürdü”,  “Real tarihi bir duş aldı” ve “Git artık Pellegrini” gibi ifadeler kullandı. Bu arada mütevazı Alcorcon takımının 2 golüne imza atan Borja Perez’in, Real Madrid kulüp üyesi olduğu ortaya çıktı. Real şimdi, tur atlamak için 10 Kasım’daki rövanşı 5 farkla kazanmak zorunda.

Pendik faciasını yaşayanlar konuştu

Haberin Devamı

Bizi eleştirenler Real Madrid’i gördü

Ogün Temizkanoğlu: Bizi o dönemde eleştirenler, zor durumda bırakanlar, bugün dünya devi Real Madrid’in yaşadığını gördü. Demek ki, futbolda her türlü sonuç alınabiliyormuş. Günümüz futboluna bakıldığı zaman, geçmişten daha kötü olduğunu görüyoruz. Manchester United, Liverpool gibi takımlar da bu tür facialarla karşılaşabiliyor. En son Barcelona evinde Rubin Kazan’a kaybetti.

Futbolu sürprizler cazip kılıyor

Rüştü Reçber: Futbol, sürprizler oyunu. Biz tek maç oynamıştık ve elenmiştik. Real henüz elenmedi. Rövanşını oynayacak ve telafi etme şansı var. Geçen yıllarda da bu tür sürpriz sonuçlar alınmıştı. İnsanlar artık bunu anlamalı ve kabul etmeli. Futbolu cazip kılan en önemli tarafı sürprizleridir.

100 kere oynansa 1 kere böyle olur

Metin Diyadin: Futbolda bunlar oluyor işte. Böyle takımlarla 100 defa oynarsın, bir kere kaybedersin. Onu da biz yaşadık. O maçta golü ben atmıştım. Futbolun cilvesi budur. Büyük takım kaybedince ses getiriyor. Kadron ne kadar iyi olursa olsun fark etmiyor. Ama tuhaf olan, maalesef bizde bu tip skorların çok fazla büyütülmesi.

3-4 ay etkisinden kurtulamamıştık

Haberin Devamı

Erkan Sözeri: Pendikspor maçı 100 yılda bir yaşanırdı, o da bize denk geldi. Basketbol ve voleybolda güçlü takımlar rahat kazanıyor. Futbolda ise hiçbir zaman garanti yoktur. Rakibi hafife alırsan, nasılsa kazanırım mantığı ile sahaya çıkarsan, hayal kırıklığı yaşarsın. O günlerde çok üzülmüştük. 3-4 ay etkisinden kurtulamadık. Ancak bu tür şeyler Real gibi marka bir takımın başına geliyorsa, herkesin başına gelebilir.

Haberle ilgili daha fazlası: