Raikkonen son 2 yarışta yok

Raikkonen son 2 yarışta yok

Formula 1 (F1) takımlarından Lotus-Renault'un Fin sürücüsü Kimi Raikkonen, sırtındaki sakatlık nedeniyle sezonun son iki mücadelesi ABD ve Brezilya Grand Prix'lerinde yarışamayacak.

Haberin Devamı

Raikkonen'in resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre 2007 F1 şampiyonu pilot, sırtındaki sakatlığı dolayısıyla gelecek hafta ameliyat olacak. İyileşme sürecinin bir ay süreceği tahmin edilen 34 yaşındaki Raikkonen, bu yüzden 17 Kasım'da ABD ve 24 Kasım'da Brezilya'da düzenlenecek sezonun son iki yarışına katılamayacak. Açıklamada, gelecek sezon Ferrari takımı adına yarışacak Raikkonen'in, Singapur Grand Prix'sinden bu yana sırtından problem yaşadığı ve Fin sporcunun, 2014 sezonuna sağlıklı girmek istediği için ameliyat masasına yatmaktan başka seçeneği olmadığı belirtildi.

Sürücüler klasmanında 183 puanı olan Raikkonen, 175 puanı bulunan Mercedes'ten Lewis Hamilton, 166 puan toplayan Red Bull-Renault'tan Mark Webber ve 159 puanlı bir diğer Mercedes pilotu Nico Rosberg ile üçüncülük mücadelesi veriyordu.

Haberle ilgili daha fazlası: