GeriFutbol Prens Ali FIFA'da seçimin ertelenmesine karşı çıktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Prens Ali FIFA'da seçimin ertelenmesine karşı çıktı

Prens Ali FIFA'da seçimin ertelenmesine karşı çıktı
refid:30311810-spot ilişkili resim dosyası
Abone Olgoogle-news

FIFA'da gelecek yıl şubat ayında yapılacak seçimlerin ertelenmemesi çağrısında bulunan başkan adaylarından Ürdün Prensi Ali bin El-Hüseyin, bu yönde bir kararın farklı istikrarsızlıkları beraberinde getireceğini savundu.

FIFA Etik Komitesi'nin mevcut başkan Sepp Blatter ve yardımcısı UEFA Başkanı Michel Platini'ye 90 gün futboldan men cezası vermesiyle gündeme gelen seçimli olağanüstü genel kurulun ertelenmesi fikrine başkan adaylarından Ürdün Prensi Ali karşı çıktı.

FIFA'da krizin derinleştiğini ve geçici başkanlık sürecinden hızlıca geçilerek sorumlu bir başkanın seçilmesi gerektiğini belirten Prens Ali, "Tarihi belirlenmiş seçimi ertelemek, gerekli olan değişimi ertelemek ve daha fazla istikrarsızlık yaratmak demektir. Dünyaya, hatalardan ders çıkarılmadığını söylemek demektir" ifadelerini kullandı.

Prens Ali, FIFA'nın haziran ayında yapılan genel kurulunda Sepp Blatter'a karşı aday olmuş ancak ilk turda rakibinin gerisinde kalınca yarıştan çekilmişti. Bu seçimden birkaç gün sonra İsviçreli başkan Blatter istifa edeceğini açıklamış ve FIFA'da yeni bir sürece girilmişti.

Etik kurulunun Blatter ve başkan adaylarından Platini'ye verdiği 90 günlük men cezası rakiplerine göre daha avantajlı durumda bulunan Fransız futbol adamını zor durumda bırakırken, başkanlık koltuğuna oturması konusunda pek şans verilmeyen Prens Ali'nin ise elini güçlendirdi.

FIFA'nın gelecek yıl şubat ayında yapacağı olağanüstü genel kurulu için adaylık başvuruları 26 Ekim'de sona erecek.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle