GeriFutbol Popescu 'ajan iddialarını' kabul etti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Popescu 'ajan iddialarını' kabul etti

Popescu 'ajan iddialarını' kabul etti
refid:11991443 ilişkili resim dosyası

Bir dönem Galatasaray forması da giyen eski Rumen milli futbolcu Gheorghe Popescu, 3-4 gün önce hakkında çıkan “ajan” iddialarını kabul etti.

1997-2001 yılları arasında Galatasaray formasıyla UEFA Kupası başta olmak üzere, pek çok başarıya imza atan Gheorghe Popescu, 3-4 gün önce hakkında çıkan ve daha önce kabul etmediği “ajan” iddialarını, 'Evenimentul Zilei' gazetesine verdiği demeçte kabul ettiğini söyledi.   

Popescu, Universitatea Craiova takımında forma giydiği dönemde takım arkadaşları ve diğer yetkililer hakkında 4 defa bilgilendirme amacıyla üstlerine rapor verdiğini açıkladı. Eski milli futbolcu, yazdığı bilgilendirme notlarında arkadaşlarından övgüyle bahsettiğini de sözlerine ekledi.       

41 yaşındaki eski futbolcu 1985 yılında Nikolay Çavuşesku döneminde “Ulusal çıkarları koruma” belgesine sadık kaldığını belirtmek için imza attığını kaydetti. Popescu, bu işleri, Komünist rejimin iktidarda olduğu dönemde yaptığını vurgulayarak, kendisini savundu.

Romanya Milli Takımı'nın formasını giydiği 115 maçta 16 gol kaydeden Popescu'nun, ajan olduğu iddialarını geçen pazartesi günü Adevarul gazetesi öne sürmüştü.  

False