PFDK, Aziz Yıldırım'a 1 yıl hak mahrumiyeti cezası verdi

PFDK, Aziz Yıldırıma 1 yıl hak mahrumiyeti cezası verdi

Futbol Federasyonu Profesyonel Disiplin Kurulu (PFDK), F.Bahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'a 1 yıl hak mahrumiyeti ve 20 bin YTL para cezası verdi.

Haberin Devamı

Kuruldan yapılan yazılı açıklamada, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın 29 Kasım 2006 tarihinde yaptığı basın toplantısında sarf ettiği, “Bu kadar pisliğe batmış bir ortamın altından federasyon kalkamaz. Çünkü işin içinde onlar var, onların olduğu yerde temizlik olmaz” şeklindeki sözlerinin federasyon ve mensuplarını küçük düşüren, onları hedef göstererek toplum husumetine maruz bırakan ve kişilik haklarına ağır saldırı teşkil ettiği gerekçesiyle, Yıldırım'a 1 yıl hak mahrumiyeti ile birlikte 20 bin YTL para cezası verilmesini kararlaştırdı.

Yıldırım, bu cezaya göre, maçlar sırasında 1 yıl boyunca protokol tribününde yer alamayacak. Ancak Yıldırım, maçları protokol tribünü dışındaki yerlerde izleyebilecek. Aziz Yıldırım ayrıca, Futbol Federasyonu ile yapılan resmi yazışmalarda imza hakkını kullanamayacak, federasyonda Fenerbahçe'yi temsil edemeyecek. 

 

Haberle ilgili daha fazlası: