Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Peximet’de yeni mönü gençler çok şaşkın

Hafta arası dört yeğenim ve iki arkadaşı ile Alsancak Peximet’de yemek yedik. Fiyatlar çok ekonomik. 5.00 TL’ye de doyabilirsiniz.

15.00 TL’ye de. Herkesin kesesine uygun. Bu arada mönü yenilenmiş. İşletmecisi, sevgili Neslihan’a bıraktık yiyeceklerimizi. Deniz mahsulleri spagetti... Kıymalı patlıcandan, rulo şeklinde yapılmış musakka... İçinde, karışık mevsim sebzeleri olan tavuk küresi... Ton balıklı pizza ve Ege köfte aldık. Herkes bir birinden tattı. Deniz mahsulleri makarnada, yalnız sınıfta kaldılar. Diğer yeni çeşitler, dondurma ve çikolatalı burger tatlısı kusursuzdu. Bir İzmir markası olarak Peximet’den gurur duyuyorum...
Medya nerede durmalı?
Yeğenlerimden ikisi, üniversitede okuyor. Biri, Belek Sezar Oteli’nde operasyon şefi, bir diğeri Kent Hastahanesi’nde ama ikinci üniversitesini okuyor. Arkadaşları da üniversite öğrencileri. Yaşları 19-28. Beni, son günlerde çakmak gazından ölen, gençlerle ilgili, medyada çıkan haberler yüzünden sorguladılar. İçlerinden biri, “Teyze medya bu haberleri manşete taşımamalı. Yanlış. Bak! haberlerin çıktığı, ertesi gün, kantinde konuşuldu. Merak edenler var” dedi. Şoke oldum. Arkadaşı, “Evet Şenay Teyze. Eğitimlisi de cahili de sanki matah bir şey gibi (Bir denesek mi?) diyor. Hatta bir erkek arkadaşımız şaka da olsa (Kızlar iyi kafa bulduruyormuş. Haptan iyi) dedi.” Tabiri caiz ise beynim dumura uğradı. Münevver cinayetinden sonra da, buna benzer, pek çok cinayet oldu. Bazı haberler, gençlerde ters tepki yaratıyor. Kötü örnek oluyor. Buradan tüm meslektaşlarıma sesleniyorum. Bu tarz haberleri acaba, manşetlere taşımasak mı?... Ya da birkaç gazete fazla satma uğruna, yersiz yere büyütüp, sansasyon yaratmasak mı? Siz ne dersiniz?

Sezenden büyük sürpriz Ebru pop söyleyecek

Müzik dünyasının, sevdiğim yapımcılarından biri Hüseyin Emre. ‘Ağabey’ derim. Eşi, eski Türkiye güzellerinden Sibel ve iki kızı ile, dedikodudan uzak, düzgün bir yaşam içindeler. Müzik sektörüne de katkısı çok büyük E, Serdar Ortaç, Ebru Gündeş, Sibel Can, Aşkın Nur Yengi, Yusuf Güney ve Rafet El Roman, yıllardır onun sanatçıları. Pazartesi sohbet ederken. Ebru’nun yeni albümünden söz etti. Bomba gibi geliyor Ebru. Zaten Allah vergisi bir sesi ve muhteşem yorumculuğu da var.
Gözümün Bebeği
Bu kez pop ağırlıkta albüm. Ebru’nun uğuru ve yakın dostu, olmazsa olmazı, Serdar Ortaç’dan iki şarkı hazır. Sibel Can’a ‘Benim Adım Aşk’ adlı şarkıyı veren Ayla Çelik’den de iki şarkı var. Çelik de kendine bir albüm yaptı bu arada. Sinan Akçin’den Ebru için yazılmış özel iki şarkı... Rafet’den bir. Asıl bomba Sezen Aksu. İki eski şarkısını okuması için Ebru’ya vermiş. Sezen, “Her zaman eski şarkılarım cebimdeki banka gibidir. Bir gün onları ben okuyacağım” der. Ama Ebru’ya biri ‘Gözümün Bebeği’ olan, bir zamanların hit şarkısını ve bir şarkı daha vermiş. Diğeri için Hüseyin Ağabey “Sürpriz olsun yalnızca sen bil” dediği için. Adı bende saklı.

İnsan hayatı bu kadar ucuz mu?

Aşağıdaki satırlar, bir zamanlar podyumların en ünlü mankenlerinden, oyuncu, benim de arkadaşım Belgin Güven’e ait. Belgin, en son Haziran Gecesi’nde oynamıştı. Oyunculuğa devam etmek istiyor. İnsanın, yaşamın kıyısından döndükten sonra, tıpkı benim gibi, sevdiği işleri yapmasından yana. Okuyun. Yorum sizlerin...
Sevgili Şenay;
Senden bir konuyu, köşe yazına taşımanı rica edeceğim. Bodrum Devlet Hastanesi’nde, aylardır kardiyoloji kapalı. Kalp doktoru yok. Bodrum da, ölümlerin baş sebebi kalp oysa. Bunun yanında mamografi ve kemik ölçüm bozuk. Hastane perişan halde. Ben ameliyatlı bir kalp hastası olarak çok mağdur oldum. Çünkü özele gitme şansım yok. Bu konuda fazlasıyla şikayet var. Umudumuz sensin... Sevgiler...

Hepsi kızları günlük yaşamlarını ‘Nükleer’de hayranlarına sundular

Ayşegül Aydın, “Hepsi” grubunun basın danışmanı. Benim de sevdiğim bir isim. Mail atmış. “Şenay Abla. Grup Hepsi, son albümleri, Geri Dönüşüm’ün, üçüncü klibini Nükleer adlı şarkıya çektiler. Söz ve müziği Erkin Arslan’a ait. Klip de bir günlük yaşantılarını canlandırdılar. Renkleri, kostümleri ve çekimi ile tüm samimiyetleri ön planda. Bunu hayranları ile aralarındaki soru işaretleri, merak kalksın diye yaptılar” dedi. Klip, Canon 5D Mark2 makinesiyle, HD formatında çekilmiş. Gözde Kural yönetmiş. Şarkının sözleri de ilginç. Buyurun;
NÜKLEER
Dört Üç İki Bir/ Sendeki sorun bence kibir/Kime baksan eriyormuş Gülüşünle ölüyormuş/Hayret bana bir şey olmadı/Bu zoruna da gitmiş olmalı/Karşı konulmuyormuş sana/Sen onu külahlıma anlatsana/ Gez gör arpacık bu aşk biraz yapmacık/Bana böyle şeyler deme sen/Top tüfek nükleer daha neler var neler/Ateşe devam et istersen/Olmaz işim olmaz/Ne savaşınla ne sevişinle/Yok yok hiç işim olmaz/Ne bakışınla ne gülüşünle/Yorma beni de kendini de/Yapma uğraştırma sevmiyorum.

X