Penbe: "Ümidimizi yitirmedik"

Giresunspor Teknik Direktörü Ergün Penbe, Turgutluspor beraberliği ile sadece avantaj kaybettiklerini belirterek, "Herkes belki ümitsiz ama biz ümidimizi yitirmedik" dedi.

İkinci yarıda sadece Turgutluspor karşısında kötü oynadıklarını kaydeden Penbe, " Kendi sahamızdaki maçı kötü oynadığımız için kazanamadık. Bu kalan maçlarda kötü oynayacağız anlamına gelmiyor. Bu maçı kaza olarak görüyorum. Artık son haftalara girdik. Puan kaybetmemek gerekiyor. İşin bilincindeyiz. Herkes belki ümitsiz ama bis ümidimizi yitirmedik. Bu ligde kalacağız. Bu ligde çoğu takımdan çok daha kaliteli bir ekibiz. Bu takım düşme konusunda bir sıkıntı yaşamayacak. Bunu ilerleyen haftalarda herkes görecek" diye konuştu.

GENÇLERE SAHİP ÇIKTI
Penbe, Turgutluspor maçında kötü oynadığı yönünde eleştiriler alan Ömer Karancı'ya da sahip çıkarak şunları söyledi: "Ömer'in hızlı bir oyuncu olmasından faydalanmak için oyuna aldım. Maçtan sonra Ömer'i neden oyuna aldığım yönünde tepkiler geldi. Buna çok üzüldüm. Gencecik bir oyuncuyu kaybetmek bu kadar kolay olmamalı. Daha önceki haftalarda tecrübeli oyuncuların yaptığı hatalar sonucunda yenildiğimiz maçlar oldu ama bu kadar tepki almadık. Bu takımda herkesin hata yapma hakkı var. Gençleri bir anda, bir kalemde silmememiz gerekiyor. Ben de zaman zaman yanlış yapmış olabilirim. Hatasız kul olmaz. Genç kardeşimizin bu kadar çabuk harcanması yazıktır, günahtır diyorum."

FETHİYESPOR HAZIRLIKLARI SÜRÜYOR
Öte yandan Giresunspor, hafta sonu deplasmanda oynayacağı Fethiyespor müsabakasının hazırlıklarına da devam ediyor. Bugün Atatürk Stadı'nda yapılan çalışmaya sakatlıkları devam eden Yakup, Sedat ve Necati'nin yanı sıra kasığında ağrıları bulunan Sefa Akın, Gökhan Çalışır ve tedavisi için Ankara'ya giden Necati katılmadı. Sakatlığı geçen Süleyman Varlık ise takımla birlikte çalışmalara katıldı.
 
Haberle ilgili daha fazlası: