GeriSpor Pavarotti vergi kaçırmaktan yargılanıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pavarotti vergi kaçırmaktan yargılanıyor

Dünyaca ünlü İtalyan tenor Luciano Pavarotti'nin, 1989-1995 yılları arasında vergi kaçırmak suçlamasıyla yargılanmasına devam ediliyor. Sanatçının doğum yeri Modena'da geçen Mayıs ayında yapılan ilk udruşmadan sonra bugün yapılan ikinci duruşmada söz alan Pavarotti, ''Kendimi suçlu hissetmiyorum" dedi.

Dünyaca ünlü İtalyan tenor Luciano Pavarotti'nin, 1989-1995 yılları arasında vergi kaçırmaksuçlamasıyla yargılanmasına devam ediliyor. 

Sanatçının doğum yeri Modena'da geçen Mayıs ayında yapılan ilk duruşmadan sonra bugün yapılan ikinci duruşmada söz alan Pavarotti, ''Kendimi suçlu hissetmiyorum. Her zaman İtalya'da kazanarak dışarıda harcayanların vergi kaçakçısı olduğuna inandım. Ben dışarıda kazanarakİtalya'ya para getiriyorum. Kendimi bir vergi kaçakçısı olarak hissetmiyorum'' dedi. 

Kazancının yüzde 90'ını yurtdışında elde ettiğini kaydeden Pavarotti, ifadesini şu sözlerle sürdürdü:   ''Zamanınım büyük bölümünü geçirdiğim New York'ta bir evim var. Bana bağlı olarak ticari işleri halleden bir muhasebeci ile menajer, sekreter, doktor ve bir tenor için çok önemli olan kulak-burun-boğaz hastalıkları uzmanım var. Londra'daki evim 68 yılından kalma. Dünyanındiğer yerlerinde de evlerim var. Monte Carlo'da yazın tatil geçirdiğimPesaro'da evim var. Ama Modena'da bir evim yok. Arkadaşımda kalıyorum.''    İtalyan savcılar, Pavarotti'nin vergi konusunda yanlış beyanda bulunduğunu ileri sürüyor.

Hafta sonunda 40. sanat yılını kutlayan Pavarotti, geçen yaz da hakkında açılan vergi davaları nedeniyle hazineye 11.3 milyon dolar ödemeyi kabul etmişti.

False